Poslední zastávkou série turnajů PGA Tour po západním pobřeží USA je Riviera Country Club, kde se uskuteční tradiční podnik Genesis Open. Ten si nenechá ujít ani řada hvězdných hráčů včetně Roryho McIlroye, Dustina Johnsona, Tigera Woodse a dalších. Nenechte si ho ujít ani vy a sledujte od čtvrtka do neděle přímé přenosy na Golf Channelu.

Genesis Open se hraje na tradičním hřišti Riviera Country Club s parem 71 a délkou 6 695 metrů. Dříve byl podnik známý jako Los Angeles Open, posléze Nissan Open či Northern Trust Open. V letech 1947-1948 se tu během 18 měsíců radoval ze tří vítězství legendární Ben Hogan. Dvakrát triumfoval v rámci L.A Open a v roce 1948 vyhrál na Riviéře i U.S. Open. Proto se hřišti začalo přezdívat Hoganovo údolí.

Slavných vítězů turnaje je ale víc. Třikrát tu triumfoval Arnold Palmer, jednou Sam Snead, dvakrát Tom Watson, dvakrát i 58letý Fred Couples, který se po dvou letech vrací na místo činu, dostal totiž sponzorskou pozvánku. Připíše si už 35. start na tomto turnaji.

V novodobé historii se v Riviera Country Clubu dařilo Philu Mickelsonovi nebo Bubbovi Watsonovi. Mickelson startuje i letos, navíc posilněn vítězstvím v Pebble Beach minulý týden bude jedním z velkých favoritů na titul. Watson tu v posledních pěti letech třikrát vyhrál, i on bude patřit k největším favoritům. Stejně tak Dustin Johnson, vítěz z roku 2017.

Hvězdných hráčů v poli je ale mnohem víc. První letošní start ve Spojených státech amerických si připíše Sergio García, třetí start na turnaji čeká Roryho McIlroye, nechybí ani Justin Thomas, Jon Rahm, Bryson DeChambeau, Tommy Fleetwood, Jordan Spieth, Xander Schauffele a pochopitelně ani Tiger Woods.

Třiačtyřicetiletý Američan se vrací k turnajovému golfu po třech týdnech. Pro svůj druhý start sezóny si vybral útočiště v Riviera Country Clubu, kde se mu ale dlouhodobě příliš nedaří. Genesis Open ještě nikdy nevyhrál, pokusů zvednout pohár nad hlavu měl přitom už jedenáct. Šestkrát si připsal umístění v top 20, dvakrát neprošel cutem včetně loňského návratu.

„Máme spolu takový bouřlivý vztah,“ neskrývá své city ke kalifornskému podniku, na němž si připsal jako šestnáctiletý amatér svůj první start na PGA Tour. Roky předtím navštěvoval turnaj se svým otcem a sledoval hru tehdejších hvězd. „Miluju to tady, v mládí jsem si tu užíval hru s tátou.“

Tiger Woods na tiskové konferenci k Genesis Open mimo jiné prozradil, že bude hrát WGC-Mexico Championship.

Pro bývalou světovou jedničku, která v dobách své největší slávy nebyla zvyklá odjíždět z turnajů poražená, je turnaj zakletý. A přitom layout hřiště by měl přesně sedět Woodsově hře, většina jamek se stáčí doprava a Woods často hraje fade. „Hrál jsem tu dobře snad jen jednou, je to jedno z hřišť, kde musíte trefovat míče bezpodmínečně dobře, tohle hřiště neobelstíte,“ tvrdí 80násobný šampion na PGA TOUR.

Hvězdně obsazený turnaj můžete sledovat živě na stanici Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek začínáme od 20:00, o víkendu už od 19:00.