Po dvou druhých místech to Rickiemu Fowlerovi na Waste Management Phoenix Open do třetice všeho dobrého vyšlo. A i když se finálové kolo v TPC Scottsdale nevyvíjelo podle jeho představ, nakonec mohl zvednout ruce nad hlavu a vychutnávat si 5. titul na PGA Tour v kariéře.

Štítky:

Fowler vedl před finálovým kolem o čtyři rány, což byla nakonec jeho jediná klika. V těžkých podmínkách se totiž na hřišti trápil a jen díky tomu, že to ostatním také nešlo a jeho velkému náskoku své vedení udržel.

Po double bogey na pětce a značně bláznivém dokonce triple bogey na jedenáctce, kde jeho míček hned dvakrát skončil ve vodě, o něj ale na chvíli přišel. Dvě birdie v závěru ho ale znovu vyhouply do čela a na posledním greenu už pouze doklepával na vítězství o dvě rány.

"Doufám, že už nikdy nic podobného nepodstoupím," přiznal po dohrání Fowler, který vyhrál se skóre -17 o dvě rány před Brandenem Gracem. "Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo," vrátil se ještě jednou k dění na 11 jamce, na které strávil skoro půl hodiny.

V závěru mu ale voda i trochu pomohla. To, když v ní skončil míček Graceho na sedmnáctce a Jihoafričan tak v závěru zapsal bogey. Fowler naopak na stejné jamce zahrál po dvojputtu birdie a bylo hotovo.

"Na zdraví. Šampaňské chutná mnohem lépe, když je na počest vítězství," zahájil Fowler se sklenkou v ruce poturnajovou tiskovou konferenci, na které si mohl po skoro dvou letech vychutnávat, jaké to je být šampionem PGA Tour. Naposledy vyhrál Honda Classic 2017.

A zlomil tak i své prokletí finálových kol, do kterých v minulosti vstupoval jako lídr. Uspěl totiž v tomto případě teprve podruhé ze sedmi pokusů. Za rok se tak vrátí na Havaj na Turnaj šampionů a může pokračovat ve své hlavní současné misi - pokusit se vyhrát major.

Záznam finálového kola letošního WM Phoenix Open sledujte v pondělí od 13:30 a pak také večer od 21:00 v rámci relace "To nejlepší z víkendu". V úterý pak repríza finále poběží od půlnoci a od 8:00. Tradiční hodinové highlighty jsou na programu ve středu od 21:30.