Druhý díl ze série turnajů PGA Tour po západním pobřeží se nese ve znamení návratu Tigera Woodse. Jak je jeho zvykem, sezónu otevře oblíbeným podnikem Farmers Insurance Open, který vyhrál už sedmkrát. Ale není to jen on, kdo bude přitahovat tisíce diváků, spolu s ním se představí téměř kompletní plejáda nejlepších hráčů světa.

Štítky:

Chybět nebude světová jednička a poslední vítěz FedEx Cupu Justin Rose. Vůbec poprvé si turnaj zahraje Rory McIlroy, který upřednostnil americkou půdu před vyhřátou Dubají, kde pravidelně nastupoval k turnaji European Tour. Po třech letech odmlky hlásí návrat bývalá světová jednička Jordan Spieth.

A to stále není vše.

O sedmý titul na PGA Tour se pokusí loňský vítěz Masters Patrick Reed, skvělou formu by opět rád předvedl Xander Schauffele, aktuální jednička FedEx Cupu a vítěz turnaje šampiónů. Velkým tahákem bude Rickie Fowler, ale i vítěz turnaje z roku 2017 Jon Rahm.

Debut mezi profesionály si připíše bývalá amatérská jednička Braden Thornberry, obhajovat titul přijel Jason Day. Ten loni přemohl v pondělní rozehrávce po urputném boji Švéda Alexe Norena.

Tím největším tématem letošního ročníku turnaje je ale bezpochyby Tiger Woods. Bývalý král golfu zvedal pohár pro vítěze v Torrey Pines už dohromady osmkrát – sedmkrát v rámci Farmers Insurance Open, jednou triumfoval na US Open.

Loni prožil výtečnou sezónu, kterou ozdobil vítězství na posledním turnaji sezóny The Tour Championship, čímž zaokrouhlil počet vítězství na PGA Tour na osmdesát.

V letošním roce se ale ještě nepředstavil. Jeho poslední účastí je start v prosincovém turnaji Hero World Challenge, kde ale po mdlém výkonu obsadil předposlední sedmnáctou příčku.

Hostitelem Farmers Insurance Open jsou znovu hřiště v Torrey Pines. V prvních dvou kolech si hráči zahrají na Jižním i Severním hřišti, o víkendu už je čeká boj pouze na Jižním.

V oblasti La Jolla v San Diegu, kde během druhé světové války stála vojenská základna Camp Callan, se uskuteční golfový turnaj už po sedmašedesáté.

Hráči si zahrají o rekordní dotaci 7,1 milionů dolarů, přičemž na vítěze čeká odměna více než jednoho a čtvrt milionu dolarů.

Letošní Farmers Insurance Open slibuje fantastickou podívanou, u které můžete být i vy, a to prostřednictvím televizních obrazovek. Hvězdy světového golfu můžete sledovat na stanici Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek od 21:00, o víkendu už od 19:00.