Třetí titul na European Tour v kariéře získal na Maybank Championship Australan Scott Hend. Ten v dramatickém finálovém kole okořeněném jednou jamkou navíc v play-off pokořil i posledního soupeře Španěla Nacha Elviru.

Štítky:

Hend před finálovým kolem ztrácel na Elviru tři rány, skvělou úvodní devítkou se však dotáhl, a dokonce se ujal vedení. Ještě tři jamky před koncem vedl o dvě, pak ale Elvira zahrál dvě birdie a vynutil si play-off.

Druhý berdíky pak přišel na poslední jamce po hodinu a půl dlouhém přerušení kvůli bouřce.

Španěl zavěsil neuvěřitelně dlouhý putt, dorovnal Hendovo skóre -15 a zdálo se, že to bude on, kdo půjde do rozehrávky ve větší pohodě.

Jenže hned na první jamce skončil ve fairwayovém bunkeru, zatímco jeho soupeře až v tom greenovém. To se na pětiparu ukázalo jako výhodnější pozice a Hend si díky birdie došel pro titul. Elvira zahrál pouze par.

"Jsem dříč a bojovník. Stejně jako můj kedík Tony. Jsme oba stejně mentálně nastavení. Je jedno, kolik nám je, prostě tvrdě dřeme. K vítězství potřebujete jen trochu štěstí," řekl Hend s tím, že v play-off měl prostě více štěstí on, než jeho španělský soupeř.

Nejen dramatický závěr turnaje, ale i většinu toho podstatného z finálového kola si s námi můžete připomenout v reprízách - v neděli od 10:30, v pondělí od 2:00 a od 13:30, v úterý od 8:30 a ještě jednou ve středu od půlnoci. Středeční půlhodinové highlighty pak poběží už v 17:00