Bitvu až do posledního puttu spolu na turnaji Made in Denmark svedli Rakušan Bernd Wiesberger a Skot Robert MacIntyre. Nakonec se o ránu se skóre -14 ze svého pátého vítězství na European Tour radoval Wiesberger, pro něhož je triumf velkou satisfakcí za loňskou sezónu, ve které nehrál sedm měsíců kvůli zranění.

Štítky:

Nejlepší rakouský golfista vstupoval do finálového kola s náskokem jedné rány před MacIntyrem. Oba pak spolu ve finálovém flightu svedli napínavý souboj ne nepodobný jamkovce, který se definitivně rozhodl až na 18. greenu.

Zpočátku to však vypadalo, že se velké drama konat nebude. Wiesberger zahrál na prvních třech jamkách dvě birdie, zatímco MacIntyre neskóroval, a Rakušan rychle vedl o tři jamky. Pak ale zahrál dabláče na čtyřce, kde se Skot chytil prvním berdíkem a už to bylo zas jen o jamku.

Po 15 byli oba kohouti na skóre – 14. Pak Wiesberger zaútočil skvělým tee shotem na tříparové 16 a připsal si další birdie, zatímco MycIntyre se na 17 ocitl v autu a zapsal bogey.

Ani v tu chvíli nebylo rozhodnuto. Rakušan, který vedl o dvě rány, vyhodil na 18 svůj drive a zachraňoval bogey. MacIntyre naopak těsně minul svůj dlouhý putt do birdie, kterým by si vynutil play off. Až tehdy si mohl Wiesberger vydechnout.

"Vůbec jsem to nečekal. Loni jsem měl těžký rok a vyhrát není nikdy jednoduché. Teď tu stojím a přemýšlím, čím jsem si prošel," vzpomínal vítěz na loňskou sezónu, ve které léčil zraněné zápěstí.

"Byl to skvělý týden, který jsem si užíval. Jsem nadšený z toho, jaký golf jsem začal zase hrát," dodal šampion turnaje, který jako každý rok sledovaly v Himmerland Golf & Coutry Clubu tisíce skvělých fanoušků.

MacIntyre zůstal podruhé za sebou těsně pod vrcholem, když skončil dělený druhý také na British Masters. Na někoho, kdo hrál teprve svůj 15. turnaj European Tour, na které po loňském postupu z Challenge Tour hraje svou první sezónu, to však není špatné.

V celkovém pořadí Race tu Dubai je Skot už na 13. místě, Wiesberger je devatenáctý. V čele sezónního žebříčku je stále Američan Kevin Kisner před Angličanem Mattem Wallacem.

Finálové kolo Made in Denmark můžete sledovat v záznamu v pondělí ve 13:30, dále v úterý v 8:30 a od půlnoci, na středu ve 22:30 pro vás pak připravujeme tradiční highlighty z celého turnaje.