Rory McIlroy se po týdnu dalšího vítězství nedočkal. Svoji super formu ovšem švýcarským fanouškům na Omega European Masters předvedl dostatečně, jen se našel jeden hráč, který ji měl o chlup lepší. Nebo měl jen trochu více štěstí. Po pětičlenném play off se pod Alpami radoval z triumfu Sebastian Soderberg.

Štítky:

V Crans Montaně se v neděli odehrávalo drama. Když už to vypadalo, že McIlroy je ze hry o vítězství venku, předvedl šampion letošního FedEx Cupu z minulého týdne parádní návrat. Světová dvojka zahrála na posledních sedmi jamkách pět birdie, z toho na 12 až 15 čtyři v řadě.

Stejně jako on měli však skóre -14 po 72 jamkách další čtyři hráči. Kromě Soderberga také Lorenzo Gagli, Kalle Samooja, Andres Romero, přičemž Soderberg a Gagli minuli své putty do birdie na poslední jamce opravdu velmi těsně.

Švéd Soderberg si to vynahradil na první jamce play off, kdy opět na osmnáctce už svůj putt do birdie proměnil. Chvíli po něm McIlroy jen olízl jamku a propásl tím možnost zůstat v play off. Kousíček od jamky skončil i birdie pokus Samooji.

Soderberg tak vyhrál na European Tour svůj první turnaj, když se na elitní evropský okruh vrátil až v této sezóně po loňském postupu z Challenge Tour.

"Klepal jsem se několik posledních jamek," prozradil vítěz, který se spoléhal na podporu svého bratra na bagu. "Pro play off jsem se ale trochu uklidnil. Jsem na sebe hrdý, že jsem hrál tak dobře, i když jsem se třásl," řekl Soderberg.

"Když jsme dohráli kolo, bratr mi řekl, že jsem si už pravděpodobně zachránil kartu na další sezónu, což bylo skvělé. Cítil jsem pak, že nemám co ztratit a hrál jsem tak agresivně, jak jen mohl," sdělil Soderberg, co předcházelo jeho zklidnění.

Vítězstvím si pak nezajistil kartu na PGA Tour jen na příští sezónu, ale jako vítěz turnaje European Tour i na tu další. Kromě toho si vydělal 416 660 eur. "Hodně věcí se teď změní," předpovídal šťastný šampion.

Reprízu finálového kola můžete sledovat v pondělí v 8:00 a ve 21:00. Záznam 2. kola je na programu od pondělní půlnoci. V 15:30 pak poběží opět záznam finálového kola, stejně jako ve středu v 8:00. Ve středu od 22:30 pak poběží tradiční highlighty z celého turnaje.