Keith Mitchell mohl mít dojem, že i když se golf naučil opravdu skvěle, tak vyhrávat mu prostě nemá být přáno. Nevyhrával na univerzitě a kromě miniturnaje v Severní Karolíně ani mezi profesionály. Své prokletí zlomil až na Honda Classic, kde skvělým finišem porazil hvězdy světového golfu.

Štítky:

Mitchell je na okruhu teprve druhým rokem, když se z vítězství neradoval ani předtím na Web.com Tour. Na té byl nejblíže v roce 2017 na závěrečném turnaji základní části, kdy puttoval z pěti metrů na poslední jamce na vítězství. Tehdy nedal, v neděli si ale prožil malé deja vu.

Opět stál na posledním greenu, opět měl před sebou putt ze zhruba pěti metrů a opět by jeho proměnění znamenalo vítězství. Jen výsledek byl tentokrát jiný, pro Mitchella mnohem šťastnější.

"Dnes jsem ty pocity zažít nechtěl. Chtěl jsem je překonat. Chtěl jsem poznat, jaké to je na druhé straně," řekl Mitchell novinářům s trofejí po svém boku.

Kdyby putt do birdie nedal a zaznamenal byl jistý par, šel by do play-off s Brooksem Koepkou a Rickiem Fowlerem, kteří už čekali v klubovně se skóre -8. Na rozehrávku ale nedošlo. Mitchell ji odmítl svým skvělým finišem, když zahrál birdie na čtyřech z posledních sedmi jamek a posunul se díky tomu na mínus devět. O ránu před své dva známější krajany.

"Kdybych zahrál par, šel bych do play-off se dvěma z nejlepších hráčů na světě a potenciálními členy Síně slávy. To je velká věc pro kluka, co je na okruhu teprve druhý rok a nikdy nevyhrál. Já to ale dal, a to je něco, co jsem v minulosti nedokázal," zářil 27letý Američan.

Ten už tak nyní nemusí přemýšlet o tom, jaké by to bylo, kdyby... Od teď už ví, jaké to je vyhrát velký turnaj. Jak k tomu došlo si s námi připomeňte v reprízách finálového kola. V pondělí od 8:00 a od 21:00, v úterý od 13:30 a ve středu od půlnoci. Tradiční hodinové highlighty vysíláme ve středu ve 21:30.