Dustin Johnson si připsal první vítězství na turnaji European Tour, který nebyl spolupořádán žádnou další sérií. Stalo se tak v Saúdské Arábii na Saudi International, když ve finálovém kole zlomil na druhé devítce odpor svých posledních dvou soupeřů Haotonga Li a Toma Lewise.

Štítky:

Johnson na tom byl před finálovým kolem stejně jako Li, oba přenocovali na skóre -16. Lewis na ně na třetím místě sice ztrácel pět ran, jelikož ale v úvodu finálového kola zahrál pět birdie na pěti jamkách, rychle se na své soupeře dotáhl.

Více už ale nezvládl, a tak to byl v závěru přeci jen americko-čínský souboj o vítězství. Díky dvěma birdie na posledních dvou jamkách z něho jako šampion vzešel DJ, který vyhrál s celkovým výsledkem -19 o dvě rány před Lim. Třetí Lewis zaostal o tři.

"Je to dobrý pocit. kdykoliv vyhrajete golfový profesionální turnaj, a je jedno, kde na světě to je, je to velké vítězství," přiznal Johnson.

Co mu udělalo největší radost? "Věci, na kterých pracujeme, fungují. Stále je ale hodně prostoru pro zlepšení. Mám ale radost z toho, jak na tom nyní má hra je. Získal jsem sebevědomí v tom, co dělám, a mám pocit, že jsem zde trefil spoustu opravdu dobrých ran."

Na druhém místě nakonec se skóre -17 skončil Li, který si tak spravil náladu po minulém týdnu, kdy v Dubaji dostal značně kontroverzní trest dvou ran, kvůli kterému přišel o TOP 10 a v přepočtu více jak dva miliony korun.

"Byl to dobrý souboj, hlavně na první devítce. Hrál jsem velmi dobře. Na druhé jsem z toho ale trochu vypadl, opět jsem tam nehrál svůj nejlepší golf. Hodně jsem se ale naučil a hlavně několik posledních jamek pro mě bylo dobrých. Myslím, že on si turnaj vyhrát zasloužil," řekl Li ke své hře a na adresu šampiona turnaje.

Záznam finálového kola můžete sledovat v neděli od 15:30, v pondělí od půlnoci a pak také od 8:30 a naposledy v úterý od 13:30. Tradiční půlhodinové highlighty jsou na programu ve středu ve 22:30.