Američan Bryson DeChambeau se v Dubaji dočkal svého prvního vítězství v kariéře na European Tour. V závěrečném kole na Omega Dubai Desert Classic, do kterého šel s náskokem jedné rány, nedal nikomu šanci a vyhrál o sedm ran, když zahrál finále za 64 ran (-8).

S celkovým výsledkem -24 utvořil DeChambeau v roce 30. výročí turnaje nové rekordní skóre. O ránu překonal loňský výkon Haotonga Li. Číňan byl po sobotě jeho nejbližším pronásledovatelem, ale nakonec se propadl mimo TOP 10.

DeChambeau zahrál v neděli eagle a sedm birdie při jediném bogey a konečně byl spokojený se svým výkonem, když po předchozích kolech tvrdil, že hraje pod své možnosti, přestože vedl.

"Jsem šťastný, jak jsem dnes hrál. Povedlo se mi spoustu skvělých ran. Dnešek byla radost. Moc mě baví fakt, že jsem byl konečně schopný vyhrát svou první mezinárodní trofej," poznamenal DeChambeau, jehož všech šest dosavadních profesionálních vítězství bylo z amerických soutěží. Pětkrát vyhrál na PGA Tour, naposledy v listopadu, a jednou na Web.com Tour.

"Chtěl jsem dnes jít nejníž, jak jen to půjde. Snažil jsem se zahrát -25 a nakonec mi k tomu chyběla jediná rána. Jsem za to velmi šťastný," dodal vítěz, který si za svůj triumf připsal 476 394 eur.

Na druhém místě skončil Angličan Matt Walace. Do TOP 3 se vešli i dva jeho krajané Ian Poutler a Paul Warring, kteří zahráli v neděli stejně jako DeChambeau 64 ran. Na děleném třetím místě s nimi byli ještě dva Španělé Sergio Garcia a Alvaro Quiros.

Do posledního kola měl šanci na vítězství i trojnásobný vítěz z Dubaje Ernie Els. Legendární Big Easy už ale neměl tak dobrý víkend jako první dvě kola, a nakonec bral dělené 12. místo.

Vítězství Brysona DeChambeau si s námi můžete připomenout ve třech reprízách finálového kola. První poběží v pondělí od 8:30, druhá v noci z pondělka na úterý půl hodinu po půlnoci, a třetí v úterý ve 14:30. Kromě toho jsme si pro vás připravili tradiční highlighty na úterý od devíti večer.