Světový golf je zpátky v Česku. V Albatrossu se od čtvrtka do neděle hraje šestý ročník D+D REAL Czech Masters. Akce European Tour znovu láká na hvězdné obsazení v čele s Lee Westwoodem, Padraigem Harringtonem a nově Ernie Elsem. Kromě toho se čeští i slovenští fanoušci mohou těšit na své hráče. Pokud nemůžete na hřiště dorazit přímo, nevadí. Golf Channel nabídne přímé přenosy z místa dění a další exkluzivní obsah.

Vidět zblízka bývalé i současné hvězdy světového golfu? Tak právě tuhle mimořádnou příležitost nabízí českým a slovenským divákům turnaj D+D REAL Czech Masters, který do Vysokého Újezdu zamířil pošesté za sebou.

Letošními tvářemi, takzvanými kluky z plakátu, jsou Ernie Els, Lee Westwood a Pádraig Harrington. První dva jmenovaní jsou bývalými světovými jedničkami. Zatímco Westwood do Prahy zamířil počtvrté za sebou, Els se představí na turnaji poprvé.

Golfista s přezdívkou The Big Easy, kterou si vysloužil svým ladným švihem tolik typickým pro jihoafrické golfisty, je vítězem 71 profesionálních turnajů po celém světě včetně čtyř majorů. Letos bude z pozice kapitána udělovat pokyny svým mezinárodním svěřencům v klání proti USA v Presidents Cupu.

V 49 letech má stále co nabídnout, obstojně si i nadále vede na prestižních turnajích European Tour a před měsícem bez potíží prošel cutem na nevyzpytatelném The Open v Royal Portrush.

Ze tří největších hvězd turnaje je největší stálicí Lee Westwood. Angličan v minulém roce potvrdil vzestup formy na prosincovém Nedbank Golf Challenge, který vyhrál. A také na nedávném The Open zazářil, když ještě ve třetím kole byl jedním z nejvážnějších adeptů na titul.

Báječné vzpomínky na The Open má i Pádraig Harrington, byť už jsou o něco vousatější. První titul na tomto majoru získal v roce 2007, o rok později dokázal džbánek na klaret obhájit. Loni při premiéře na D+D REAL Czech Masters svedl s pozdějším vítězem Andreou Pavanem úžasný souboj o prvenství.

Čeští i slovenští fanoušci ale budou pochopitelně zvědaví také na své krajany. Čechů je ve startovní listině hned třináct, Slováci jsou tři. České barvy budou hájit profesionálové Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Michal Pospíšil, Filip Mrůzek, Lukáš Tintěra, Aleš Kořínek, Šimon Zach, Daniel Suchan a Petr Gál.

Z amatérů zasáhnou do boje Filip Ráža, Petr Hrubý, Jiří Zuska a Jakub Bareš.

Slováci budou mít v poli profesionály Štefana Páleníka a Petera Valáška a amatéra Pavola Macha.

Hrát se bude znovu na hřišti Albatross Golf Resortu s délkou 6 828 metrů a parem 72.

Přímé přenosy sledujte na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme ve dvou blocích od 11:00 a 15:00. V sobotu od 14:00 a v neděli od 13:00.

Kromě přímých přenosů se můžete těšit i na rozhovory přímo z místa s hráči a zajímavými osobnostmi. Během večerního přenosu z PGA Tour pak na reportáže z daného dne.