Ještě jeden týden zůstává European Tour na Arabském poloostrově, před očekávaným přesunem do Afriky a Asie. V tomto týdnu se hráči evropské série představí v Kataru, konkrétně na hřišti Doha Golf Clubu. Půjde o 22. ročník turnaje, největší hvězdou je Thomas Pieters.

Štítky:

Turnaj s názvem Commercial Bank Qatar Masters se poprvé uskutečnil v roce 1998 a v letech 2005 – 2007 se hrál mimo jiné také jakou součást Asian Tour. Po Dubaji je druhým nejdéle trvajícím podnikem European Tour na Blízkém východě.

V posledních letech ale turnaj doplácí na napjaté vztahy Kataru se Spojenými arabskými emiráty. I kvůli cestovním omezením se turnaj koná v pozdějším termínu, než jak tomu bylo zvykem, tedy mezi turnaji v Dubaji a Abu Zabí. Kvůli tomu byla snížena i dotace turnaje a s tím souvisel úbytek hvězdných hráčů.

Pro letošní rok je vypsaná celková odměna 1,75 milionu dolarů. Hraje se na jednom z nejdelších hřišť European Tour s parem 72, když měří 6767 metrů. Na druhou stranu hráči nejsou tolik trestaní za nepřesné odpaly, proto budou mít výhodu zejména bombeři.

Pokud však do hry zasáhne silný vítr jako například v minulém týdnu v Ománu, budou mít hráči co dělat, aby své skóre drželi v paru. Na sedmi jamkách pouštního hřiště zasahuje do hry vodní překážka, většina z nich straší hráče na druhé devítce.

Ve startovním poli bychom marně hledali loňského vítěze Eddieho Pepperella, který dal přednost Floridě, kde se v tomto týdnu hraje prestižní turnaj PGA Tour Arnold Palmer Invitational. Největší hvězdou turnaje v Kataru je tak Belgičan Thomas Pieters.

Kromě něj si v Kataru zahrají ale i další skvělí hráči, kteří už o sobě dali hodně vědět. Jedním z nich je i bývalý vítěz turnaje Chris Wood, účastník Ryder Cupu 2016. Zpátky do dobré formy se pokusí dostat i Francouz Victor Dubuisson, který si vyzkoušel Ryder Cup před pěti lety. Loni ale odehrál pouze dva turnaje, neboť zápasil s prasklým ušním bubínkem.

Turnaj můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channelu. Ve čtvrtek a pátek začínáme ve dvou blocích od 08:30 a 12:00, o víkendu jeden blok od 10:00.