Po one-man show Brookse Koepky na PGA Championship v New Yorku se PGA Tour stěhuje zpět do Texasu. Tradiční zastávka série v Colonial Country Clubu přivítá na pozvánku 122 hráčů včetně několika hvězdných jmen. Charles Schwab Challenge se hraje od 23. do 26. května a diváci Golf Channel o něj nepřijdou.

Štítky:

V kalendáři PGA Tour najdete jen jedno hřiště, které hostí turnaj nejlepší série světa déle než Colonial Country Club. Je jím Augusta National, kde se každoročně koná The Masters. V Colonialu se hraje nepřetržitě od roku 1946, v roce 1975 se tu uskutečnilo také slavné The Players.

Dějiště turnaje se nemění, titulárních partnerů se vystřídalo několik. V novodobé historii byl turnaj známý pod názvem Crowne Plaza Invitational, před dvěma lety se hrál jako Dean & Deluca, loni měl v názvu místo, kde se hraje, tedy Fort Worth, letos nese název Charles Schwab Challenge.

Hřiště s parem 70 a délkou 6 592 metrů nepatří na Tour k nejdelším, a možná právě proto je mezi hráči tak oblíbené. O každé ráně musí hráči přemýšlet, není nutnost vytahovat na každé jamce z bagu driver, fairwaye jsou úzké, ale v případě ideálních podmínek ke skórování padají velmi nízká čísla. Rekordem je 61 ran (-9).

Kromě turnajové odměny za vítězství se šampión letošního ročníku může těšit na speciální cenu. Ve hře je totiž automobil Dodge Challenger z roku 1973.

Obhajovat titul přijel do Colonialu Justin Rose. Angličan si turnaj ve Fort Worthu loni vybral především proto, aby splnil podmínku PGA Tour v absolvování alespoň jednoho nového turnaje ve svém kalendáři za poslední čtyři roky. Z tak trochu nuceného startu se nakonec vyklubalo vítězství.

A loňský šampión FedEx Cupu turnaj, na kterém se mu před rokem tak dařilo, nevynechá ani letos. Pokud by se mu povedlo vyhrát, stal by se teprve druhým úspěšným obhájcem historie turnaje. Benu Hoganovi se to povedlo dvakrát v letech 1946 – 1947 a 1952 – 1953. Celkově si připsal pět turnajových vítězství.

Rose nebude jediným hvězdným hráčem turnaje. Pozvánku přijali také Rickie Fowler s bilancí 22 cutů v řadě, domácím fanoušky hnaný Texasan Jordan Spieth, který potvrdil rostoucí formu před týdnem na PGA championship, kde bral třetí místo. Chybět nebude ani Francesco Molinari, Jon Rahm nebo Bryson DeChambeau.

Turnaj s vynikajícím hráčským obsazením by neměli čeští a slovenští fanoušci zmeškat. Díky Golf Channelu můžete být u toho. Ve čtvrtek a pátek vysíláme ve dvou blocích od 22:00 a od půlnoci, o víkendu vždy od 19:00. V mezičase ve čtvrtek a pátek si navíc můžete zpříjemnit sledování ženským turnajem LPGA za účasti Kláry Spilkové.