Nejlepší ženské golfistky míří k dalšímu turnaji LPGA. V Portlandu se uskuteční poslední turnaj před Solheim Cupem, kláním mezi ženskými výběry USA a Evropy. Po zdravotních problémech by po dvou měsících měla nastoupit k ostrým turnajovým kolům také Klára Spilková.

Štítky:

Česká hráčka se naposledy představila na majoru KPMG Women´s PGA Championship, kde ovšem před druhým kolem odstoupila. Už v Česku se podrobila zdravotním testům, které odhalily, že hráčka přechodila blíže nespecifikované obtíže.

Proto v minulých týdnech hlavně odpočívala a soustředila se na trénink. Hrát už měla před týdnem v Kanadě, ale kvůli druhému přenasazení hráček v Priority Listu LPGA, ve kterém klesla na 158. místo, se do startovní listiny nevešla.

V seznamu přihlášených hráček pro Cambia Portland Classic , který se hraje od 29. srpna do 1. září v Columbia Edgewater Country Clubu, už ale figuruje.

Největší hvězdou 48. ročníku turnaje bude Kanaďanka Brooke Hendersonová. Ta zazářila na turnaji před čtyřmi lety, kdy jako 17letá hráčka naprosto vládla hráčskému poli a došla si pro vítězství o osm ran. Navíc se stala teprve druhou hráčkou, která vyhrála akci LPGA poté, co si místo v turnaji vybojovala až v pondělní kvalifikaci.

Chybět nebude ani světová jednička Jin Young Ko, která na Cambia Portland Classic nastoupí vůbec poprvé. Hrát bude i světová dvojka Sung Hyun Park nebo Američanka Lexi Thompsonová, pro níž bude turnaj přípravou před blížícím se Solheim Cupem.

Titul na hřišti s délkou 6 476 yardů a parem 72 bude obhajovat Marina Alexová.

Sledujte poslední test před Solheim Cupem v příných přenosech na Golf Channel. Vysíláme ve čtvrtek od 23:30, z pátka na sobotu od 00:30 a ve stejný čas i ze soboty na neděli a z neděle na pondělí.