Dvaadvacetiletý Švéd Marcus Kinhult se raduje ze svého prvního vítězství na European Tour. Dosáhl ho na prestižním British Masters, když v Hillside Golf Clubu v Southportu zahrál na posledních dvou jamkách birdie a zvítězil o jedinou ránu se skóre -16.

Turnaj byl velkým organizačním úspěchem Tommyho Fleetwooda, který se ho ujal jako hostitel poté, co loni ztratil sponzora a hrozil mu zánik. To ale Fleetwood nedovolil a návdavkem si jako odměnu připsal dělené osmé místo.

Jako hostitel pak předal vítěznou trofej nadšenému Kinhultovi, jeho první na European Tour. Švéd zvítězil poněkud překvapivě, když letos z osmi startů prošel jen dvakrát cutem.

„O tomhle jsem snil tak dlouhou dobu. Že jsem to teď dokázal, je prostě úžasné,“ řekl Kinhult, který se o vítězství tahal celé finálové kolo s Mattem Wallacem. Na druhé devítce se na ně dotáhli také Eddie Pepperell a Robert MacIntyre.

„Bylo to mezi námi těsné. Na druhé devítce se k nám přidali i Eddie a Bob. Bylo pěkné zahrát si s Mattem. Je to skvělý kluk a dobrý soupeř, takže to byla zábava,“ vyprávěl vítěz.

Když šli Kinhult a Wallace v posledním flightu na odpaliště osmnáctky. Byli všichni čtyři srovnaní na čele se skóre -15. Švéd si přihrál druhou ranou na dva a půl metru, Wallace zhruba na dvojnásobek. A to rozhodlo. Kinhult svou lepší pozici proměnil ve vítězné birdie, Wallace těsně minul.

Nejen on, ale i MacIntyre a Pepperell se museli spokojit s děleným druhým místem. Pepperell tak jen těsně neobhájil své loňské vítězství, ale bojoval tvrdě, když zahrál poslední kolo za 66 ran. O čtyři lépe než vítěz.

„Bylo to dobré kolo. Zahrál jsem jenom pár špatných ran. Za celý turnaj jsem dal jen dvě bogey, což je na mě pozoruhodné,“ připomněl Angličan.

Finálové kolo můžete sledovat v záznamu od půlnoci z neděle na pondělí. Další reprízy jsou na programu v pondělí v 14:00, v úterý v 8:30 a v noci z úterý na středu od půlnoci. Highlighty pro vás připravujeme na středu od 22:30.