Ze západního pobřeží USA do střední Evropy. Takovou cestu vážily některé hvězdy US Open, aby si zahrály tradiční turnaj European Tour v Německu. V Mnichově se uskuteční už 31. ročník BMW International Open. Přední hráče evropské série čeká na známém hřišti GC München Eichenried plno novinek. Sledujte s námi od čtvrtka do neděle, jak si s inovacemi poradí.

Štítky:

Když se řekne BMW International Open, vybaví se obrovská tradice a věrnost nejvyšší golfové evropské sérii už od roku 1989. Žádný jiný turnaj se na European Tour nehraje pod stejným názvem tak dlouho.

Vůbec prvním vítězem turnaje se stal současný komentátor a moderátor zámořského Golf Channelu David Feherty (1989). Mnichovský turnaj ale dříve ovládli mimo jiné také John Daly (2001), Thomas Bjorn (2000 a 2002), Lee Westwood (2003), Henrik Stenson (2006 a 2016) i miláček domácího publika Martin Kaymer (2008).

Právě Kaymer bude z patnácti německých golfistů ve startovním poli letošního ročníku domácími fandy opět tím nejsledovanějším. Vrací se mu forma, což ukázal na několika posledních turnajích PGA Tour. Před třemi týdny sahal po titulu z Memorialu a vidět byl i před týdnem na US Open v Pebble Beach.

Martin Kaymer (Foto: GettyImages)

Martina Kaymera loni v Německu o jednu ránu porazil Angličan Matt Wallace, který si triumfem připsal už třetí vítězství na European Tour v jedné sezóně. Druhý loni skončil spolu s Němcem také Thorbjorn Olesen. Dánovi nestačil na nejvyšší stupínek ani rekord hřiště 61 ran. Všichni tři se zúčastní turnaje i letos.

Vůbec největší hvězdou turnaje bude ale pravděpodobně Španěl Sergio García. Šampión z Masters 2017 je nejúspěšnějším hráčem Ryder Cup všech dob, vítězství z německého podniku mu ale nadále uniká. Blízko byl před dvěma lety, kdy skončil druhý za Adresem Romerem.

Sergio García (Foto: GettyImages)

"Už se nemůžu dočkat, až se vrátím do jednoho z mých nejoblíbenějších měst na světě. Těším se i na mnichovské fanoušky i samotný turnaj," vábil před začátkem golfové příznivce oblíbený španělský hráč.

Úspěšnější je na mnichovské půdě jeho krajan Pablo Larrazábal s dvěma turnajovými triumfy. Organizátorům turnaje se povedlo přilákat také jedno velmi zajímavé jméno z PGA Tour. Vůbec poprvé se na European Tour objeví Venezuelan Jhonattan Vegas.

Čtyřiatřicetiletý golfista má na kontě tři tituly z PGA Tour, jeho zvláště oblíbený turnaj je RBC Canadian Open, který vyhrál dvakrát po sobě v letech 2016 a 2017. Letos si připsal také třetí místo na pomyslném pátém major, na The Players.

Špičkově obsazený turnaj by si čeští a slovenští fanoušci neměli nechat ujít. Nejen kvůli hvězdnému hráčskému obsazení, ale také kvůli krásnému hřišti v Golf Club München Eichenried. Osmnáctijamkové hřiště s parem 72 a délkou 6 660 metrů prodělalo během dvou let řadu změn.

Hráči nejvíce pocítí změny na jamkovištích. Některé greeny byly zvětšeny a přibyly vlny, svahy, které hráčům stíží cestu k jamce. Celkově bylo hřiště prodlouženo o 46 metrů, vznikly také nové kopce za greeny, které ocení především diváci. Ti budou mít výhled na hru na greenech jako z tribuny.

BMW International Open se hraje od čtvrtka 20. do neděle 23. června. Sledovat ho můžete v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme ve dvou blocích od 11:30 a 15:30, v sobotu od 14:00 a v neděli už od 12:30.