Další z inovativních turnajů European Tour je tu. V Antverpách se od čtvrtka do neděle uskuteční vyřazovací turnaj Belgian Knockout. Na startu 144 hráčů, ale pouze 64 nejlepších po dvou dnech si zajistí místo v pavouku pro víkendové boje. Budou mezi nimi i čeští hráči? Stanislav Matuš a Petr Gál figurují ve startovní listině turnaje nejlepší evropské série.

Štítky:

V Rinkven International Golf Clubu se od 30. května do 2. června bude hrát o belgický titul. Premiéru zažil podnik, jehož promotérem je rodina belgické hvězdy Thomase Pieterse, v loňském roce. Druhý ročník přichází letos.

Nejlepší Belgičan podle světového žebříčku (aktuálně Pietrsovi patří 90. místo) přiznal, že z premiérového ročníku ve své režii měl strach.

"Byl jsem nervózní, jakou odezvu bude turnaj mít, protože šlo o mou i rodinnou pověst," obával se reakcí Pieters. Po skončení turnaje si ale mohl oddechnout. "Reakce byly velmi pozitivní, všichni si zamilovali hřiště, dobrovolníci byli skvělí, stejně tak fanoušci," pochvaloval si.

Bývalý účastník Ryder Cupu nemůže chybět ani ve startovní listině pro nadcházející ročník. Spolu s ním se představí i další belgičtí hráči, včetně nadále se více prosazujícího Thomase Detryho či dalšího z belgických ranařů Nicolase Colsaertse.

Kromě nich přislíbili účast další evropské stálice – Jamie Donaldson, Pablo Larrazábal, David Horsey, vítěz z minulého týdne v Dánsku Bernd Wiesberger, či obhájce titulu z loňska Adrian Otaegui.

Z českého pohledu jde rovněž o mimořádně zajímavý turnaj. Na pozvánku si totiž zahrají i dva čeští profesionálové – Stanislav Matuš a Petr Gál.

Oba dva mají za sebou úspěšný týden Challenge Tour na Kaskádě. Zatímco Gál po dobrých dvou kolech prošel cutem, ale pak nenavázal na solidní formu v úvodních kolech víkendovou hrou, Matuš se probojoval až ke konečnému 14. místu.

V případě Gála půjde už o pětadvacátý start na turnaji European Tour, na které si zatím připsal jediný cut předloni v Dánsku. Matuše čeká osmý start na nejvyšší evropské sérii, v Belgii bude bojovat o první cut.

V Rinkven International Golf Clubu nedaleko Antverp čeká 144 hráčů první dvě kola na rány, po nichž bude jasné, kdo si zahraje vyřazovací část o víkendu. Nejlepších 64 hráčů bude po pátku nasazeno do dvou skupin po 32 hráčích, přičemž jedna skupina bude hrát první devítku hřiště, druhá skupina si zahraje druhou devítku.

V prvním víkendovém kole v sobotu se tedy odehraje 32 zápasů, v sobotu se uskuteční ještě druhé i třetí kolo. Po nich se seznam hráčů smrskne na 8, kteří si to mezi sebou rozdají v neděli o celkový triumf.

Držet palce českým golfistům a dalším vaším favoritům můžete u televizních obrazovek. Golf Channel vysílá Belgian Knockout v přímých přenosech. Začínáme ve čtvrtek dvouhodinovým přenosem od 12:00, od 16:00 pokračuje druhý blok vysílání z úvodního kola. V pátek ve stejném formátu, v sobotu od 13:00 a v neděli od 12:30.