Celine Boutierová a David Law jsou vítězi turnaje ISPS Handa Vic Open, který byl společný pro ženy i muže a oběma pohlavím nabídl také stejné prize money. Francouzka se v Austrálii radovala z prvního triumfu na LPGA, Skot zase na European Tour. Oba si za to připsali na konto v přepočtu více než 4 miliony korun.

Štítky:

V ženské části turnaje startovala i nejlepší česká golfistka Klára Spilková, a to poprvé coby členka LPGA. Svou premiéru však neokořenila postupem do víkendových kol a skončila na děleném 103. místě.

Boutierová, která hraje LPGA od roku 2017, nakonec zvítězila se skóre -8 s náskokem dvou ran před domácími hráčkami Sarah Kempovou a Su Ohovou a Angličankou Charlotte Thomasovou.

"Jsem ráda, že se to konečně povedlo. Jsem plná emocí a pocity se mi těžko popisují. Vždycky jsem snila o vítězství na LPGA a tvrdě jsem kvůli tomu dřela," uvedla 25letá Francouzka.

Law si své vítězství v mužské části turnaje vybojoval parádním finišem. Ještě tři jamky před koncem ztrácel o tři rány. Pak ale zahrál birdie na šestnáctce a především eagle na poslední osmnáctce.

Klíčová byla jeho druhá rána do greenu, která skončila jen 2,5 metrů od jamky. Law pak nabízenou životní šancí nepohrdnul a putt do eaglu zavěsil.

Se skóre -18 zvítězil o ránu před domácími hráči Wadem Ormsbym a Bradem Kennedym. Ormsby, který dlouho vedl, usnadnil Lawovi situaci také tím, že zahrál na sedmnáctce dabláče. Na poslední jamce pak potřeboval eagle, aby si vynutil aspoň play off, ale zahrál pouze birdie.

Law si tak vychutnává své první vítězství na European Tour hned ve své nováčkovské sezóně, ve které vyhrál už při svém pátém startu. Nejlépe dosud skončil ještě v prosinci na Alfred Dunhill Championship, kde byl dělený 26.

Pro sedmadvacetiletého rodáka z Aberdeenu se tak věci definitivně obrací k lepšímu. V roce 2017 přišel s přítelkyní Natashou o syna Freddyho, který zemřel při porodu. Později někdejší vítěz Scottish Boys i Scottish Amateur Championship přemýšlel o jiné práci.

Pak ale loni vyhrál domácí podnik Challenge Tour, který mu velmi pomohl ke konečnému 13. místu v celkovém pořadí a tedy i ke kartě na European Tour. Nyní se mezi evropskou elitou raduje ze svého průlomového triumfu.

"Je to neskutečné, něco, co jsem nečekal. Pro mě bylo dostačující už jen tady být a moci hrát na European Tour. Dneškem se věci trochu mění. Pojedu domů, zamyslím se a zkusím znovu přehodnotit svou budoucnost,“ sdělil šťastný Law po svém vítězství.

Záznam finálového kola ISPS Handa Vic Open můžete sledovat v noci z neděle na pondělí půl hodiny po půlnoci. Znovu pak v pondělí v 7:00, v úterý v 13:30, ve středu od půlnoci a od 22:30 pak highlighty z celého turnaje.