Turné PGA Tour po západním pobřeží USA pomalu míří do finiše. Jeho předposlední zastávkou je turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am v Kalifornii, kde se tradičně vedle golfových hvězd představí v rámci turnaje i hvězdy hollywodské, sportovní celebrity a další významné osobnosti ze světa showbusinessu.

Štítky:

Pebble Beach je v golfovém světě zárukou vysoké kvality. Tradičně se umisťuje v žebříčcích popularity hřišť po celém světě na předních příčkách, a není divu, vlny rozbíjející se o útesy, výrazná převýšení a kontrast vyžehlených zelených greenů a divokého tmavě modrého oceánu okouzlí nejednoho golfistu.

Dva roky po konci druhé světové války se turnaj, jehož startérem se stal americký herec a zpěvák Bing Crosby už v roce 1937, přestěhoval do Monterrey, kde se koná dodnes. A právě tady nalezneme klenot mezi hřišti – Pebble Beach Golf Links.

V těsné blízkosti se nachází několik dalších hřišť, z nichž ty v Spyglass Hill GC a Monterey Peninsula CC jsou rovněž dějištěm únorového pro-amu.

V něm se objeví 156 profesionálních golfistů a stejný počet amatérů, kteří utvoří dvoučlenné týmy (profesionál-amatér) a ve formátu best ball hrají o co nejlepší možný výsledek. Nutno podotknout, že mezi amatérskými rekreačními golfisty se najde řada vynikajících hráčů.

Tak například Tony Romo, bývalý hráč amerického fotbalu, se může pochlubit handicapem 0. Bubeník Adrian Young s hcp 1 k němu nemá daleko a zřejmě nejlepší hokejista všech dob Wayne Gretzky se golfovou holí umí ohánět také setsakramentsky dobře, neboť je majitelem hcp 9.

Loni se z týmového titulu radovala dvojice Larry Fitzgerald a Kevin Streelman, kteří během čtyř kol stlačili skóre 41 ran pod par.

Vedle týmového turnaje ale pochopitelně hrají profesionálové o individuální triumf. Loni zvítězil Tedd Potter jr., který ve finále přehrál dvojnásobného vítěze turnaje Dustina Johnsona. Ani on letos ve startovní listině nechybí a bezesporu bude jedním z hlavních kandidátů na vítěznou trofej. Formu na to má vynikající – před týdnem totiž vyhrál v Saudské Arábii turnaj European Tour.

Ještě lepší bilanci v Pebble Beach má se čtyřmi tituly Phil Mickelson. Americký veterán před týdnem ve Phoenixu neprošel cutem, a tak si bude chtít na oblíbeném místě vylepšit náladu. Spolu s nimi jsou favorizováni i Australané Adam Scott a Jason Day. Vůbec poprvé si turnaj zahraje evropská hvězda posledních let Tommy Fleetwood.

A pokud je řeč o debutu, je třeba zmínit jméno Ho Sung Choie. Korejcovo jméno není vyryto na žádné trofeji z prestižních turnajů PGA Tour a už vůbec ne na trofejích z majorů, ale tenhle golfista přesto omámil golfový svět. Fanoušky na internetu baví jeho videa z asijských profesionálních sériích, především pak jeho neortodoxní až legrační švih. V Pebble Beach bude startovat na sponzorskou pozvánku.

Pro celou řadu hráčů bude turnaj zkouškou před červnovým US Open, který se po devíti letech vrací právě do Pebble Beach.

Hraje se od čtvrtka 7. do neděle 10. února o celkovou dotaci 7,6 milionu dolarů. Zajímavý turnaj s hvězdným obsazením si můžete vychutnat i vy, a to prostřednictvím stanice Golf Channel, která vysílá turnaj v přímých přenosech ve čtvrtek a pátek od 21:00 a o víkendu už od 19:00.