PGA Tour pokračuje v tomto týdnu ve floridském swingu. Nejlepší hráče světa čeká turnaj Arnold Palmer Invitational na slavném hřišti Bay Hill. Třetím rokem se hraje bez přítomnosti legendárního Arnieho, který zemřel v září 2016. Na jeho počest si vítěz oblékne červený svetr. Bude to znovu Rory McIlroy, nebo se dočká titulu někdo jiný?

Štítky:

Hřiště Bay Hill bylo v minulosti už několikrát svědkem úžasných bitev, parádních vítězných ran a nezapomenutelných momentů. V řadě případů figuroval v hlavní roli Tiger Woods, osminásobný vítěz turnaje. Letos ale o svůj devátý triumf usilovat nebude.

Woods sice byl přihlášený, ale v pondělí na svém Twitteru oznámil, že kvůli namoženému krku do turnaje nemůže nastoupit.

Podle několika zdrojů, včetně Roryho McIlroye, měl Američan potíže už při turnaji v Mexiku, kde absolvoval procedury k odstranění bolesti.

Do turnajového kolotoče by se měl vrátit na The Players v příštím týdnu. O vážné zranění by jít nemělo, Woods vyvrátil jakékoliv problémy se zády.

I bez největšího lákadla golfu bude dění v Bay Hill nesmírně vzrušující. Titul přijel obhajovat Rory McIlroy, který v úžasném loňském finále nastřílel 64 ran a prestižní podnik ovládl. Navíc přijíždí ve vynikající formě – čtyři účasti na PGA Tour v novém roce proměnil ve čtyři top 5 umístění. Nejblíže titulu byl právě v Mexiku, kde skončil druhý.

„Moje hra je v pohodě, daří se mi. Pokusím se v dobrých výkonech pokračovat, pak to bude jen otázka času, kdy se dočkám vítězství,“ řekl ve středu na tiskové konferenci McIlroy. Šestý hráč světa pochopitelně cílí na Masters, kde chce získat vytoužené zelené sako a uzavřít kariérní Grand Slam.

S blížícím se The Players a Masters se řada hráčů pokusí dostat do optimální formy právě v Bay Hill.

Výjimkou není ani dvojka světového žebříčku Justin Rose. Angličan vynechal hvězdné Genesis Open, nepřijel hrát ani do Mexika, aby šetřil síly na sérii dalších významných turnajů.

„Pauza byla potřeba i vzhledem k náročnému závěru loňského roku. V posledních týdnech jsem ale tvrdě pracoval na své hře a už se na turnaj moc těším,“ pronesl Rose. Spolu s ním a McIlroyem se představí v Bay Hill plejáda hvězdných hráčů: Francesco Molinari, Rickie Fowler, Jason Day, Tommy Fleetwood, Patrick Reed, Phil Mickelson, Bryson DeChambeau, Brooks Koepka a mnoho dalších.

Hrát se bude na tradičním hřišti Bay Hill Club & Lodge s parem 72 a délkou 7 419 yardů. Od roku 1979 se turnaj hrál jako Florida Citrus Open, pak se hrál několikrát pod jiným názvem, aby od roku 2007 získal Palmerovo jméno, vítěze z roku 1971 a do smrti v roce 2016 také vlastníka hřiště.

Kdo si oblékne červený pletený svetr, který se uděluje vítězi turnaje od roku 2017? Odpověď budeme znát v neděli večer. Buďte u toho, stačí sledovat televizní stanici Golf Channel. Ta vysílá turnaj v přímých přenosech od čtvrtka do neděle.

Úvodní dvě kola od 20:00, v sobotu od půl sedmé večer a v neděli ještě o hodinu dříve.