Loni získala titul Nováček roku na LPGA, letos slaví své první vítězství na majoru. A díky titulu z ANA Inspiration se Korejka Jin Young Ko dokonce stala v pondělí novou světovou jedničkou. Slušné resumé na 23letou golfistku.

Štítky:

Ko si letos první vítězství na LPGA připsala v polovině března na Bank of Hope Founders Cupu. Na druhé pak čekala pouhé dva týdny, v Kalifornii ale byla konkurence ta nejtěžší možná. ANA Inspiration je totiž úvodní ženský major sezony.

Do jeho finálového kola vstupovala s náskokem jedné rány, který ale rychle ztrojnásobila. Během celého dne se držela na špici leaderboardu, když lehce znervózněla pouze v samém závěru.

To, když zahrála dvě bogey na jamkách 13 a 15, což znamenalo snížení náskoku opět na jedinou ránu. Jenže hned birdie na šestnáctce znamenalo znovu lehké odskočení soupeřkám a Ko navíc vše stvrdila berdíkem na závěrečné osmnáctce.

"Vyhrála jsem turnaj, a to je šťastný okamžik. Děkuji Bohu, rodičům, prarodičům. Jsem hrdá na to, že se mohu zařadit po bok tolika skvělých korejských hráček. Je mi čest zde být," vzlykala před novináři poté, co si užila tradiční skok šampionky do jezírka.

Finálové kolo ANA Inspiration si s námi můžete zopakovat v pondělí od 14:00, v úterý od 10:00 a v noci z úterý na středu od půl jedné.