Popáté a naposledy. Ženskou světovou špičku čeká finálový major sezóny. Tím je AIG Women´s British Open, který se uskuteční v anglickém Woburn Golf Clubu od čtvrtka 1. do neděle 4. srpna. S novopečenou světovou jedničkou Jin Young Ko, ale i sestrami Kordovými ve startovním poli.

Štítky:

Dámské British Open se poprvé uskutečnilo v roce 1976, součástí kalendáře LPGA Tour je od roku 1994, ale až o sedm let později dostalo razítko majoru.

Ve Woburn Golf Clubu se major koná po třech letech. V roce 2016 ho opanovala Ariya Jutanugarn o tři rány před Mo Martinovou a Mirim Lee. Turnaj jako takový se na tomto místě konal v letech 1984, 1990, 1996 a 1999. Hrálo se nicméně na hřišti Duke Course, jednom ze tří hřišti ve Woburnu.

British Open se uskuteční na hřišti Marquess Course.

Během osmnácti ročníků se z vítězství radovaly Evropanky jen čtyřikrát. Annika Sorenstamová zvítězila v roce 2003, Karen Stupplesová o rok později, Catriona Matthewová 2009 a loni Georgia Hallová.

Ta se představí jako obhájkyně titulu, která loni vyhrála s výsledkem -17 a stala se nováčkem roku na LPGA.

"Žádný tlak necítím. Je příjemné, že se vracím domů, neboť v Americe trávím celý rok. Těším se na domácí fandy," řekla před startem Hallová.

Po vítězství na Evian Championship se do čela světového pořadí dostala znovu Jin Young Ko. Pro Korejku to byl již druhý titul z majoru v letošní sezóně po vítězství na ANA Inspiration. Na British Open tak může zkompletovat hattrick. Stala by se teprve čtvrtou hráčkou, které se podařilo vyhrát tři majory v jedné sezóně.

Ve startovní listině nechybí ani sestry Kordovy, které se prezentovaly dobrým výkonem na Evian Championship ve Francii minulý týden. Dočká se Jessica nebo Nelly prvního triumfu na majoru?

To můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 12:00, o víkendu pak vždy od 13:00.