Na Britských ostrovech už se vše schyluje k největší evropské golfové akci roku – The Open Championship. Ještě než se největší hvězdy vydají do Severního Irska k poslednímu majoru roku, čeká některé z nich generálka na Scottish Open. Turnaj ze série Rolex Series můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channelu od čtvrtka do neděle.

Štítky:

Aberdeen Standard Investments Scottish Open se řadí mezi největší akce na evropském okruhu. Od roku 2017 je součástí tzv. Rolex Series, prestižní série osmi turnajů s výrazně vyššími finančními odměnami, než které jsou k mání na ostatních turnajích European Tour.

U Scottish Open jde o celkovou dotaci 7 milionů dolarů, o kterou si s chutí zahrají ti nejlepší evropští hráči, ale i hvězdy z druhé strany oceánu, kteří obvykle upřednostňují PGA Tour.

Navíc je to pro ně poslední možnost, jak si nacvičit hru na linksu, která je čeká i o týden později v Royal Portrush. Ve Spojených státech se totiž až na malé výjimky na linksových hřištích PGA Tour nehraje.

I proto se ve startovní listině evropského turnaje objevuje více amerických vlajek. Justin Thomas zažije na Scottish Open debut, Rickie Fowler se vrací na oblíbený turnaj, který vyhrál před čtyřmi lety. Potřetí v řadě si zahraje ve Skotsku i Matt Kuchar.

Vedle amerických hráčů bude ale největší hvězdou turnaje Rory McIlroy. Severní Ir zamířil do North Borwicku, kde se letošní Scottish Open uskuteční, aby se důkladně připravil na domácí Open v Royal Portrush, kde ho za druhým klaretovým džbánem požene armáda domácích fanoušků.

Podle bookmakerů je právě McIlroy společně s majorovým fantomem Brooksem Koepkou největším favoritem na vítězství, Skotsko je pro Roryho skvělou příležitostí rozehrát se a natrénovat hru na hřištích, na kterých není nouze o nepředvídatelné odskoky a doběhy míčů několik desítek metrů.

Rory McIlroy v prvních dvou kolech půjde hřištěm ve společnosti Rickieho Fowlera a domácího oblíbence Roberta MacIntyra.

Čeští a slovenští fanoušci v přímých přenosech uvidí kromě těchto hvězd také další top hráče. Ať už je to Henrik Stenson, Matt Wallace, Ian Poulter, Tyrrell Hatton nebo Matt Fitzpatrick, vítěz soutěže Hero Challenge, která se uskutečnila v úterý dva dny před startem turnaje.

Loňský titul přijel obhajovat do Východního Lothianu Brendon Stone. Jihoafričan byl před rokem blízko magické 59 v závěrečném kole turnaje v Gullane Golf Clubu, ale i 60 ran ho dovedlo k vítězství a celkovému skóre -20.

Letos se Scottish Open přesunulo do Renaissance Clubu, kde se kromě mužského turnaje uskuteční o měsíc později také dámské Ladies Scottish Open v rámci LPGA a Ladies European Tour. Před dvěma lety hostilo hřiště seniorské Scottish Open.¨

Hřiště má par 71 a je dlouhé 6 526 metrů. Od loňského dějiště v Gullane Golf Clubu se nachází jen dvě míle, sousedí s Muirfieldem, kde se před šesti lety konalo The Open. Mladičkému hřišti je teprve 11 let.

Turnaj s vynikajícím obsazením můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme osmihodinový přenos od 11:30, víkendové boje o titul můžete sledovat od 16:00.