Měsíc po mužském turnaji European Tour se ve skotském Renaissance Clubu uskuteční další významný golfový podnik. Muže střídají ženy, které se utkají na turnaji Aberdeen Standard Investments Ladies Scottish Open o celkovou dotaci 1,5 milionu dolarů. Jde o společný turnaj LPGA a Ladies European Tour.

Štítky:

Tato skutečnost dává tušit, že půjde o bitvu nejlepších hráček světa na evropské půdě ve třetím týdnu v řadě. Kromě obhájkyně titulu Ariye Jutanugarn přicestovaly po dámském British Open do Severního Berwicku další současné hvězdy.

Debut na skotském podniku zažije vítězka US Women´s Open Jeoneun Lee6, která už nepoutá pozornost jen svým jménem, ke kterému si připojila šestku, aby se odlišila od svých korejských kolegyň se stejným jménem.

Na LPGA je letos sice nováčkem, ale kromě vítězství na majoru má na svém kontě dalších sedm vítězstvích po celém světě a světovým pořadím vystoupala už na sedmou příčku.

Ve startovní listině nechybí ani druhá hráčka loňského turnaje Minjee Lee, bývalé major šampiónky Cristie Kerrová, Anna Nordqvistová, So Yeon Ryu, či domácí hvězda Catriona Matthewová a anglické hvězdy Georgia Hallová, Charley Hullová a Bronte Lawová.

Turnaj se uskuteční v The Renaissance Clubu s parem 71 a délkou 6 427 yardů.

Pro evropské hráčky bude akce poslední možností, jak se kvalifikovat do týmu Evropy pro nadcházející Solheim Cup, Američanky na to mají ještě dva turnaje.

Zároveň je turnaj poslední akcí Ladies European Tour před podnikem na Karlštejně, kam zamíří evropské hráčky na konci srpna.

Aberdeen Standard Investments Ladies Scottish Open můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 16:30 vždy tři hodiny přímý přenos. V sobotu o hodinu dříve a v neděli už od 14:30.