Už je to tu zase. PGA Tour si dala na dva týdny odpočinek po skončené sezóně, aby v polovině září rozehrála nový ročník. Hon za dalším FedEx Cupem začíná od nuly již tento čtvrtek v Západní Virginii. Ve White Sulphur Springs se uskuteční turnaj A Military Tribute at The Greenbrier.

Štítky:

Hráče potká v nové sezóně řada novinek, na některé dojde už tento týden. Jednou z nich je i nová hranice cutu.

Od teď projdou do finálových kol hráči na děleném 65. místě jako je tomu na European Tour, zatímco ještě v nedávno skončené sezóně si o víkendu zahráli i hráči na 70. místě.

Turnaj A Military Tribute at The Greenbrier zažije premiéru coby otvírák nové sezóny. Některé známé tváře na nic nečekají a jízdu za body do FedEx Cupu zahájí už tento týden. Konec konců šest z osmi vítězů turnajů loňské podzimní série to dotáhlo až do finále na Tour Championship.

Nejvýše postaveným hráčem pořadí FedEx Cupu uplynulé sezóny, který se tento týden představí, je Bryson DeChambeau. Ten obsadil konečné dvanácté místo. Jako plnohodnotný člen PGA Tour bude hrát Viktor Hovland. Norská kometa si zajistila kartu skrze finále nižší túry Korn Ferry.

Ze stálic PGA Tour je potřeba zmínit Marca Leishmana, Jasona Dufnera, Zacha Johnsona, Keegana Bradleyho, Bubbu Watsona či Jimmyho Walkera. Ti všichni se první akce nového ročníku zúčastní.

Debut v první lize světa zažije Scottie Scheffler, absolutní vítěz Korn Ferry Tour. Premiéra čeká i 28letého Angličana Toma Lewise, který si kartu vybojoval vítězstvím v závěrečném podniku Korn Ferry Tour. Lewis dlouho bojoval na European Tour, teď jeho kroky povedou po amerických hřištích.

Ve startovní listině turnaje nechybí ani obhájce titulu Kevin Na. Ten si loňský titul zajistil parádním finálovým kolem za 64 ran (-6).

Hrát se bude na hřišti The Old White TPC s parem 70 a délkou 6 662 metrů. Hostitelem bude osmnáctka ve White Sulphur Springs už podesáté od uvedení turnaje do kalendáře PGA Tour.

Sledujte první turnaj nové sezóny s námi. Golf Channel vysílá první dvě kola ve čtvrtek a pátek od 20:00, víkendová kola jsou na programu od 21:00.