Jedna novinka v kalendáři PGA Tour střídá druhou. Po Rocket Mortgage Classic v Detroitu se v Minnesotě uskuteční další nový turnaj nejlepší mužské ligy. Hřiště TPC Twin Cities hostí 3M Open, kde se představí řada velkých jmen, včetně nejlepšího současného hráče Brookse Koepky.

Štítky:

PGA Tour oznámila zařazení nového turnaje 3M Open do kalendáře pro letošní sezónu loni v červnu. Společnost 3M, titulární sponzor turnaje, až do loňského roku pořádala podnik ze série PGA Tour Champions, který se od roku 2001 konal právě v TPC Twin Cities.

Hřiště designoval Arnold Palmer a na jeho designu a pozdějších úpravách se podílel i veterán Tom Lehman, který obdržel pozvánku na turnaj i z toho důvodu, že pochází z Minnesoty. Spolu s ním akceptoval pozvánku také Tim Herron.

Hřiště patřilo i na seniorské túře k těm nejsnazším v celé sezóně, proto se i v tomto týdnu dá očekávat stejně jako minulý týden v Detroitu nízká čísla a konečné skóre hluboko pod parem hřiště.

Dá se tak usuzovat i z vítězného pondělního kvalifikačního kola Arjuna Atwala. Ind totiž hřiště pokořil 62 ranami (-9) a to přitom hrál na hřišti prvně v životě.

Palmerův rukopis je na hřišti zřejmý, osmnáctá jamka TPC Twin Citites se totiž nápadně podobá osmnáctce v Bay Hill, kde se každoročně hraje Palmerův turnaj.

Hřiště nacházející se ve městě Blaine má par 71 a délku 6 829 metrů.

Největším tahákem pro fanoušky bude světová jednička a čtyřnásobný major šampión Brooks Koepka. Kromě majorů, kde v posledních letech pravidelně atakuje nejvyšší příčky, by rád sbíral více titulů i na řadových turnajích PGA Tour.

Zdaleka ovšem neplatí, že je pouze mužem velkých turnajů. V letošní sezóně už si připsal vítězství na CJ Cupu, druhý skončil na Honda Classic a čtvrtý na AT&T Byron Nelson. Na druhou stranu při poslední účasti na Travelers Championship obsadil až 57. místo.

Koepka pochopitelně nebude jedinou hvězdou turnaje. Diváci se mohou těšit na Phila Mickelsona, Brysona DeChambeaua, Tony Finaua, Patricka Reeda či Jasona Daye.

Nový turnaj PGA Tour můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channelu. Úvodní dvě kola ve čtvrtek a pátek vysíláme od 20:00, o víkendu už od 19:00.