Dlouho očekávané změny v kalendáři PGA Tour vstupují v platnost. Na co se můžeme těšit a o co naopak fanoušci golfu přijdou?

Sezóna 2018/2019 odstartuje tradičně začátkem října v Kalifornii podnikem Safeway Open. Do konce roku se uskuteční 8 turnajů z celkových 46. Nový rok zahájí havajský turnaj šampionů.

První opravdu velkou změnou je posunutí termínovou listinou The Players Championship. Slavné TPC Sawgrass budou hrát golfisté už od 14. března, tedy ještě před Masters.

Druhým Majorem nebude v posledních letech tak zajímavé U.S. Open, ale z posledního místa mezi Majory se posune na druhou příčku kalendáře PGA Championship. Hráči se představí na Bethpage State Park v termínu 16.-19.5.

Za zmínku stojí i generálka na U.S. Open. Tou bude nově RBC Canadian Open, které se tak může těšit na pestré startovní pole. U.S. Open si podrží červnový termín a hrát se bude v Pebble Beach od 13.6.

Prvním ze dvou nových turnajů pro následující rok je Rocket Mortgage Classic. Novinku přivítá Detroit Golf Club 27. června. Hned další týden se hráči představí znovu na novém podniku PGA Tour. Premiéru si odbydou v Minnesotě na TPC Twin Cities při turnaji 3M Open.

Kalendář Majorů uzavře The Open a to v polovině července. Týden po The Open si hráči zahrají novinku série WGC na TPC Southwind. Populární Fedex St. Jude Invitational získá nálepku jednoho z Top turnajů.

A konečně Fedex Cup Playoffs! Z klasických čtyř vyřazovacích turnajů došlo k redukci na pouhé tři. Boj o 10 milionovou prémii zahájí hráči v New Jersey na The Northern Trust. Pak nepojedou do Bostonu, který bude chybět ale rovnou na turnaj pro 70 nejlepších do Illinois. Na Medinah je čeká BMW Championship. Poté už závěrečné finále na East Lake Golf Clab pro 30tku nejlepších hráčů sezóny 2018/2019.

Pořádný vítr provětral termínovou listinu PGA Tour, co říkáte…

kalendar-pga.png

kalendar-pga-1.png

kalendar-pga-2.png