Jack Nicklaus oslavil své 75. narozeniny. Vítěz osmnácti majorů, což je stále platný rekord, se řadí mezi největší legendy světového golfu. O tom není nejmenších pochyb. Stejně jako o tom, že vždycky byl velkým hráčem i osobností. Takže, šťastné narozeniny!

Štítky:

Soupis největších golfových úspěchů Jacka Nicklause by vydal na poměrně obsáhlou publikaci. A tak aspoň ve stručnosti připomeňme to nejlepší a nejzajímavější z kariéry a života hráče s přezdívkou Golden Bear, tedy Zlatý medvěd.

Narodil se 21. ledna 1940 v Upper Arlingtonu ve státě Ohio. Jeho otec byl lékárník a také hrál americký fotbal za Ohio State University.Později i jako poloprofesionál za Portsmouth Spartans. Jack se nejprve věnoval více basketbalu, ale v deseti letech se poprvé potkal s golfem a v něm později udivoval celý svět.

Během své oslnivé kariéry získal osmnáct titulů z majorů. Žádný jiný golfista v celé historii jich nevyhrál víc. Devatenáctkrát skončil na turnajích velké čtyřky druhý. První titul na US Open v roce 1962 a poslední na Masters v roce 1986 dělí neuvěřitelných 24 let.

Celkem Nicklaus vyhrál 73 turnajů PGA Tour, což ho řadí v historickém pořadí na třetí místo za Sama Sneada a Tigera Woodse. Poprvé vyhrál v roce 1962 a hned na majoru, na US Open, naposledy v roce 1986, opět na majoru, na Masters.

Svou první devítku v 10 letech odehrál za 51 ran a první hole-in-one zahrál ve 14 letech. Ve svém prvním profesionálním startu v roce 1962 na Los Angeles Open skončil dělený 50. S výdělkem 33,33 dolaru. A už svůj sedmnáctý start kariéry proměnil v první titul – na US Open 1962.

Osmkrát se stal vítězem finančního žebříčku PGA Tour a kariéru ukončil s celkovým výdělkem 5 723 192 dolarů. Částkou, kterou dnes dokáží "uhrát" golfisté za jediný rok… Vyhrál 117 turnajů po celém světě  a v období 1962 až 1998 odehrál bez přerušení 146 majorů.

Už během kariéry a především po ní začal navrhovat golfová hřiště. Jeho rukopis nese celkem 289 hřišť v 36 zemích po celé planetě. Buď je přímo designoval, nebo spolupracoval na projektu, nebo je předělával.

A z jeho soukromí… Jeho manželka se jmenuje Barbara a má s ní pět dětí: Jacka, Stevena, Nancy, Garyho a Michaela. A k tomu 22 vnoučat.

ČTĚTE TAKÉ:
V Kalifornii se vrací Phil Mickelson. Lehčí a rychlejší
Johnson je otcem a promluvil: Pití a pařby už skončily
Hrdina Westwood! Zachránil topícího se milionáře