117.ročnk U.S. Open už je minulostí. Šampionát plný nej zná svého vítěze i poražené. První Major získal Brooks Koepka, který ukázal agresivitu, chuť po vítězství i rozvahu na hřišti Erin Hills

Do finálového kola vstupoval z pozice vedoucího hráče Brian Harman. 30letý Američan nehrál špatně, ale neskóroval tolik, co konkurence. Poprvé hrál na U.S. Open o víkendu a nakonec skončil dělený druhý.

Na druhém místě skončil také Hideki Matsuyama. Japonský „samuraj“ zahrál svůj nejlepší Major kariéry a potvrdil své nesporné kvality.  Ve finálovém kole zahrál dokonce nejlepší kolo ze všech. 66 ran bylo opravdu perfektním kouskem.

Brian Harman (Foto: GettyImages)

Špatný turnaj za sebou nemá ani Tommy Fleetwood. Dvojka evropského pořadí Race to Dubai nakonec skončil na 4. místě o ránu před nováčkem PGA Tour a asi největším překvapením turnaje Xanderem Schauffelem.

Tommy Fleetwood (Foto: GettyImages)

Všem vypálil rybník Brooks Koepka. Kola 67, 70, 68 a 67 dovedla 27letého golfistu k životnímu úspěchu. Navíc jeho triumf okořenilo vyrovnání historicky nejnižšího skóre na U.S. Open -16. „Stále si neuvědomuji, to co se stalo. Vyhrát Major titul a právě domácí Open bylo mým snem už od dětství. Můžete se spolehnout, že to teď pořádně oslavím,“ ujistil novináře Koepka.

Ve finálovém kole výtečně kontroloval svoji krátkou hru a přihrávky do greenu končily velmi blízko náročných pin pozic. Jako po celý turnaj, tak i ve čtvrtém kole se mohl opřít o silné a přesné drajvy. Výsledkem toho bylo 6 birdie a jediné bogey. Po výborné záchraně paru na sedmnáctce bylo jasné, že v předposledním flightu hrající Američan bude slavit životní úspěch.

Kompletní pořadí turnaje zde.

Ještě dnes se můžete těšit na ohlasy a dozvuky 117. ročníku U.S. Open