Letošní první turnaj World Golf Championship se podruhé koná v Mexiku. V blízkosti Mexico City na hřišti Club de Golf Chapultepec startují jen ti nejlepší. Sledujte celý turnaj živě na Golf Channel.

O turnaji:

Turnaj se začal hrát v roce 1999 a to ve Španělsku. Novinku v podobě World Golf Championship si golfisté osahali na královském hřišti Valderrama Golf Club. A byly to první dva ročníky jako hrom. Nejprve vyhrál Tiger Woods a pak Kanaďan Mike Weir.

Historii turnaje poznamenaly teroristické útoky na New York, Pentagon a v Pensylvánii v roce 2001. To se turnaj nekonal. Obnovená premiéra se pak následně konala v roce 2002 v Irsku na Mount Juliet Golf Club, tehdy došlo i k přesunu termínu kvůli kolizi s Ryder Cupem.

WGC - Mexico Championship

Významnou stopu v historii turnaje je i konání v letech 2007 až 2016 na Trump National Doral Miami. Floridský resort současného amerického prezidenta udělal z tohoto turnaje nevídanou sportovně-společenskou událost. Hřiště Blue Monster lákalo nejednu slavnou osobnost a k vidění byly neuvěřitelné věci.

Tento turnaj, známý také jako WGC- Cadillac Championship, dokázal sedmkrát vyhrát Tiger Woods. 14násobný Major šampion je tak nejúspěšnějším hráče historie tohoto turnaje.

Už loni se turnaj stěhoval do Mexika a volba hřiště Club de Golf Chapultepec byla volbou skvělou. Letos se můžeme opět těšit na pořádný boj.

Golf Club de Chapultepec (Foto: GettyImages)

O hřišti:

Otevřeno 1928, Par 71, Délka 7 330y. Novinka pro velké světové série. Konalo se zde mnohokrát Mexican Open, ale turnaj kategorie WGC je skutečně Top.

Hřiště je postaveno v klasickém španělském stylu. Má zajímavý design. Ten původní navrhli Willie a Alex Smithovi. Redesign pak v roce 1972 uskutečnil Percy Clifford.

Golf Club de Chapultepec (Foto: GettyImages)

Mezi největší strašáky na hřišti patří jednoznačně stromy, které komplikují život prakticky na každé jamce. Greeny schované za stromy navíc brání nepříjemné množství bunkerů, které jsou mimořádně takticky rozsázeny po celém hřišti.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Po několika tréninkových kolech i loňských zkušenostech bylo ze strany hráčů hřiště doslova opěvováno. Kvalita a design na úžasné úrovni a tak se máme na co těšit i my u televizních obrazovek.

Golf Club de Chapultepec (Foto: GettyImages)

Na koho se těšit:

Coby obhájce titulu nesmí chybět Dustin Johnson. Namlsaný je po úspěchu z minulého týdne i Justin Thomas. Mezi favority hledejme i Jona Rahma. Mladý Španěl skončil před 12 měsíci dělený třetí.

Inu bude se skutečně na co dívat. Nenechte si ujít ani minutu. Přímé přenosy pro vás vysílá Golf Channel.Dustin Johnson (Foto: GettyImages)