Šestý nejstarší golfový klub na světě byl jedním z posledních klubů ve Velké Británii, který ještě ve svých řadách neměl ženy. Tento zákaz už nově neplatí.

Bývalé hostitelské místo Scottish Open se připojuje ke klubům v St. Andrews, Royal Troon nebo Royal St. George, které si právo na ženské členství odhlasovaly nedávno.

Hlasování bylo naprosto jednoznačné. Ve prospěch přijetí nové reglementu umožňujícího získat ženám členství v Royal Aberdeen se vyslovilo 97% procent členů oprávněných hlasovat. Zbývající 3% procenta byla proti.

Royal Aberdeen (Foto: GettyImages)

„Jsem členem 43 let a jsem rád, že jsem se dožil tohoto momentu. Ukázali jsme, že nám na ženách záleží a že je považujeme za sobě rovné. Hlasování trvalo opravdu chvíli a o jeho kladném výsledku jsem neměl nejmenší pochybnosti,“ řekl Ronnie MacAskill.

Royal Aberdeen (Foto: GettyImages)

Královské hřiště v Aberdeenu se tak může ucházet o pořádání významných turnajů. „Chtěli bychom uspořádat Scottish Open buď už příští rok, nebo nejpozději v roce 2020 zní odhodlaně z klubu. A místní míří ještě výše. „Naše ambice směřují k The Open, ale to je před námi dlouhá cesta,“ dodal prezident Royal Aberdeen.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »