Velkým domácím triumfem skončil Solheim Cup. V boji Evropy s USA se nakonec radovali domácí Američanky vcelku přesvědčivým výsledkem 16,5 : 11,5. A chvála se snáší především na kapitánku Juli Inkster.

Evropanky nebyly v roli favoritek, ta už dlouho před turnajem patřila domácímu výběru, který chtěl obhájit prvenství z roku 2015 i v Iowě na hřišti Des Moines Golf Club.

Povedlo se! Americký tým rozhodl v nedělních singlech, kdy své zápasy vyhrály Paula Creamer, Cristie Kerr, Lizette Salas, Gerina Piller a Danielle Kang. Lexi Thompson a Angela Yin svá klání vypůlily.

solheim-cup-2017-014.jpg

Byl to opravdu velký boj, ale Američanky přeci jen měly po celý turnaj mírně navrch. Sice to na sobě nedávaly znát, ale bylo zřejmé, že evropský výběr kapitánky Aniky Sorenstam evidentně zasáhlo odstoupení těsně před turnajem Suzzan Pettersen. Zkušená hráčka a jasná opora týmu nemohla nastoupit kvůli problémům se zády.

Reakce na vítězství:

„Bylo to nejzvláštnější kolo v mé kariéře. První devítka katastrofa, druhé neuvěřitelná,“ říkala po singlu s Annou  Nordqvist americká hráčka Lexi Thompson.

Skóre karta Lexi Thomspon

„Musím holkám poblahopřát, hrály výborně a daly do toho všechno. Bohužel štěstí nebylo tentokrát na naší straně,“ chválila svůj tým kapitánka Anika Sorenstam.

solheim-cup-2017-016.jpg

„Když jsem se podívala na leaderboard a většina kolonek byla červená, dodalo mi to sílu bojovat dál. Byl to psychicky nemírně náročný týden. Musím pogratulovat i soupeřkám, krásný turnaj,“ hodnotila Cristie Kerr, která porazila v neděli Mel Reid.

solheim-cup-2017-001.jpg

„Je to překrásný pocit vyhrát před takovýmto publikem. Divákům patří obrovský dík za jejich podporu, právě proto chcete hrát Solheim Cup,“ ocenila přínos publika Gerina Piller.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »