Fantastický vstup do rakouského turnaje European Tour prožil Lukáš Tintěra. Po dvou jamkách byl na skóre -3, které dlouho držel. Na druhé devítce ale přišlo několik chyb, kvůli kterým došel jen v paru. Přesto může pomýšlet na cut. To platí i pro čtvrtečního autora hole-in-one Jana Cafourka na turnaji Challenge Tour v Belgii, ostatním Čechům se ve čtvrtek tolik nedařilo.

Průběžné výsledky turnaje European Tour: zde.
Průběžné výsledky turnaje Challenge Tour: zde.

Tintěra vstoupil do Lyoness Open na hřišti Diamond CC v prvním kole na desáté jamce. Čtyřpar 446 metrů pokořil na dvě rány, a když přidal birdie na jedenáctce, byl rychle tři rány pod par.

To platilo ještě po deseti odehraných jamkách, pak ale přišlo double bogey na dvojce, bogey na pětce a byl z toho par. Ten po úvodních 18 jamkách stačí na dělené 54. místo.

Zkušený hráč z Karlových Varů tak má šanci jako první Čech od roku 1994 projít cutem na turnaji nejvyšší evropské série. Potřebuje k tomu ale dobré druhé kolo, opět minimálně v paru.

Další dva Češi ve startovním poli na tom jsou po prvním kole hůře. Aleš Kořínek zahrál tři rány nad par (T112), amatér Petr Dědek obešel hřiště ještě o čtyři rány hůře (T136).

Na turnaji Challenge Tour v Belgii je na tom ze čtveřice Čechů po úvodním kole nejlépe Jan Cafourek, který hned při své premiéře na turnaji druhé evropské ligy zaznamenal hole-in-one.

I díky němu je ve hře o cut, díky esu na patnácté jamce se totiž dostal na skóre -2, které neudržel kvůli double bogey hned na další jamce. To se ale dá pochopit. Je tedy v paru, což zatím stačí na dělené 49. místo.

Šanci zabojovat o cut bude mít v pátek ještě Ondřej Lieser (+3), Daniel Suchan (+9) s Cyrilem Sukem (+10) jsou nejen mimo hru, ale také u samého dna leaderboardu.

ČTĚTE TAKÉ:
Pospíšil ukázal, že zámoří je cesta. I díky němu bližší
Češi hned na třech frontách. Včetně European Tour
Ocenění: Czech Masters v top 10, Albatross v top 5