Povedený comeback Tigera Woodse do soutěžního kolotoče pobláznil nejednoho příznivce zeleného sportu. Krásně to dokumentuje zájem o první Major sezóny.

Masters je tradičně jednou z nejsledovanějších sportovních událostí světa. Ano, nemůže se měřit s akcemi typu Super Bowl, finále Stanley Cupu nebo fotbalové Ligy mistrů, ale i tak se na něj dívají stamiliony lidí.

A nárůst všech čísel se očekává i letos. Důvodem je návrat čtyřnásobného majitele Zeleného saka Tigera Woodse. Už minulý týden jsme psali o nárůstu cen lístků, kdy se jednodenní vstupné vyšplhalo na částku přesahující 75 tisíc korun. Finálové kolo, pokud v něm bude Woods, bude ještě dražší.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Takzvaná Tiger mánie byla znát už během Woodsova příjezdu na hřiště. Davy, počítané na stovky, stály u plůtků před klubovnou a hromově vyvolávaly jeho jméno.

Tréninkovému kolu, které šel Tiger s Fredem Couples a Justinem Thomasem, přihlíželo více než 10 tisíc diváků a jakýkoliv povedený Tigerův úder ocenili diváci hromovým řevem.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

„Takhle pobláznit diváky umí jen Tiger. A to jsme hráli jen tréninkové kolo, počkejte, co se bude dít, až Tiger bude hrát ve čtvrtek,“ komentoval Tiger mánii Fred Couples.

Druhé tréninkové kolo absolvoval s Belgičanem Pietersem a Phil Mickelsonem a „hukot“ to byl snad ještě větší. Během soutěžních kol se očekává atmosféra jako na fotbalovém zápase.

Tiger Woods a Phil Mickelson (Foto: GettyImages)a

Pobláznění bývalou světovou jedničkou není znát jen přímo na hřišti Augusta National. Fandové golfu jsou dychtiví po jakékoliv zmínce o Tigerovi a výrazně vzrostl i prodej reklamních produktů spojených s vítězem 14 Majorů.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Společnost NIKE, která je dlouhodobě spjata s Woodsem, hlásí tento týden nárůst prodeje svého golfového sortimentu v řádu desítek až stovek procent. Z toho vyplývá, že golf byl, je a bude úzce spjatý s Tigerem a jeho aktuální formou.