Golfový svět obletěla zpráva, že Tiger Woods a Ernie Els byli nominováni do rolí kapitánů během Presidents Cupu 2019 v Austrálii.

Od roku 1994 se proti sobě, co dva roky, staví nejlepší hráči USA a výběru světa mimo Evropu. Presidents Cup má svou tradici i popularitu a být kapitánem je pocta i závazek.

Mezinárodní tým dokázal vyhrát jen jednou v historii a tak nový kapitán Erine Els bude mít opravdu těžkou úlohu. Pozici šéfa týmu bude zastávat poprvé v kariéře, zkušenosti má coby asistent Nicka Price z roku 2017.

Ernie Els a Nick Price (Foto: GettyImages)

Tiger Woods má v tomto směru podstatně větší zkušenosti. Asistenta kapitána dělal, jak během Presidents Cupu, tak také při souboji s Evropou na Ryder Cupu v Hazeltine.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Nezapomenutelným momentem této dvojice je jejich finálový souboj až na playoff jamce v roce 2003. Oba proměnili těžké putty, téměř po slepu, do paru a následovalo jedno z největších golfových gest historie. Tehdejší kapitáni Jack Nicklaus a Gary Player se dohodli na remíze.

Tiger Woods a Ernie Els (Foto: GettyImages)

Odborníci se shodují, že pro celý turnaj, který se uskuteční na konci příští sezóny v Melbourne, jsou tato dvě jména obrovským plus.

Statistiky Woodse:

Počet účastí: 8

Zápasy: 24 – 15 – 1

 

Statistiky Else:

Počet účastí: 8

Zápasy: 20 – 18 - 2

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »