Životní kolo předvedl ve třetí rundě Ted Potter Jr. Hřiště Monterey zahrál za 62 ran a dostal se na první místo. Společně s Potterem je ve vedení také světová jednička Dustin Johnson.

Kolo jako z partesu ukázal fanouškům na turnaji AT&T Pebble Beach Pro Am téměř neznámý Ted Potter Jr. Americký golfista útočí na svůj životní výsledek. Jeho nejlepším výkonem na PGA Tour bylo sice vítězství, ale to přišlo už před dlouhými šesti lety.

Nejlepší kolo kariéry odstartoval čtyřmi birdie v řadě, na své první devítce, jinak druhé na hřišti. Pak přidal ještě jedno birdie a také eagle na šestnáctce. Ve skórování pokračoval i na dalších jamkách.

Čtyři birdie daly naději dokonce na magický výsledek 59 ran, ale bohužel se nepovedl závěr. Dvě bogey nakonec v součtu stačily na 62. „Trochu mě mrzí ty poslední dvě jamky, ale velmi rychle na ně zapomenu. Dnešek byl jedním z mých nejlepších golfových dnů kariéry,“ řekl usměvavý Ted Potter.

Ted Potter Jr. (Foto: GettyImages)

Dělené první místo si podržel i po 54 jamkách největší favorit na titul a dvojnásobný vítěz turnaje Dustin Johnson. Leader světového žebříčku sice zahrál své nejhorší kolo, na Pebble Beach Golf Links, uhrál „jen“ dvě pod par. Celkově je na -14 společně s Potterem a mají náskok dvě rány na třetího Jasona Day a Troye Merrita.

Dustin Johnson (Foto: GettyImages)

Ve hře o titul se drží i nejlepší Evropan světového pořadí. Jon Rahm na děleném pátém místě a ztrátou tří úderů, může pomýšlet na boj o vítězství. Dobře si vede i čtyřnásobný šampion z Pebble Beach Phil Mickelson. Jeho dělené 9. místo ukazuje na stále kvalitní formu 47letého borce.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Průběžné pořadí turnaje zde.

Finálové kolo sledujte dnes večer na Golf Channel. Start přímého přenosu je v 19:00.