Těžká zima od úvodní jamky, občasný déšť a navíc v neděli dohrávané třetí kolo. To byl náročný program golfistů na Omega European Masters ve švýcarské Crans Montaně.

Po dohrávce třetího kola proběhlo rychlé převrtání jamek, a aby se stihlo včas vše odehrát, šli hráči ve trojících paralelně z jedničky i desítky.

Od první jamky se rozehrála taktická bitva mezi několika hráči. Ve hře o titul byl leader po 54 jamkách Scott Hend, jeho parťák z finálového flightu Fabrizio Zanotti a také talentovaný Angličan Matthew Fitzpatrick.

Matthew Fitzpatrick (Foto: GettyImages)

Ve velmi chladných podmínkách bylo obtížné skórovat a naopak hráči bojovali s technickým hřištěm tak, aby nechybovali. Od šesté jamky začal s velkým představením 23letý Angličan Fitzpatrick. Tři birdie v řadě a rázem byl po boku Henda na čele leaderboardu.

Scott Hend (Foto: GettyImages)

Postupem času byl víc a víc jasné, že právě tato dvojice bude bojovat o pohár a šek na 450 tisíc Euro. Hend zahrál jediné birdie na druhé devítce a Fitzpatrick byl na koni. Jenže přišla chyba na sedmnáctce po špatném bunkershotu zahrál bogey a bylo srovnáno -14.

Nerozhodla ani osmnáctka a šlo se na playoff. K němu byla určená pro první tři případy čtyřparová osmnáctka, jamka, kde Scott Hend před 12 měsíci prohrál titul v playoff s Alexem Norenem.

První dvě jamky playoff nerozhodly. Oba hráči nevyužili šance strhnout titul na svoji stranu a tak se osmnáctka hrála do třetice. Fitzpatrick zadrivoval, jak bylo jeho zvykem přesně, Hend trefil pravý bunker a bylo zaděláno na problémy. Australanovi se nepovedla ani třetí rána a byl pod tlakem.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Nakonec zahrál bogey a Fitzpatrick díky paru mohl slavit čtvrté vítězství v kariéře. Velký titul pro mladého Angličana a první vyhrané playoff. Fitzpatrick se stal ve svých 23 letech šestým nejmladším hráčem, který má na European Tour čtyři tituly.

„Je to neskutečné! Bylo to psychicky nesmírně náročné. Finálové kolo bylo hodně studené a mně se nehrálo dobře. Jak jsem začal skórovat, přestal jsem vnímat okolí. Mám radost,“ zakončil své povídání Fitzpatrick.

Kompletní pořadí turnaje zde.