Zatím to pro Kláru Spilkovou bylo letos spíš hledání. Nedařilo se jí při její premiérové misi v Austrálii, následně v Číně sice prošla cutem, ale víkendovými koly se protrápila. Na turnaji ve Francii ale naznačila, že se jí forma vrací. Na podniku LET Access Series skončila devátá.

Protože Ladies European Tour má poněkud delší pauzu v turnajovém kalendáři, odskočila si 21letá česká profesionálka do Francie, kde si zahrála na Terre Blanche Ladies Open. Šlo sice "jen" o druhou evropskou ligu, ale turnaj byl právě vzhledem k přestávce na LET velice dobře obsazený.

Spilková se každým kolem zlepšovala a po rundách 75, 71 a 69 ran s konečným výsledkem -4 obsadila dělené deváté místo. Čtyři rány za vítěznou španělskou amatérkou Lunou Sobron.

"Mám radost z celkového umístění na turnaji. Třetí kolo jsem hrála velice solidně a skórovala nejlépe ze všech tří dní. Zvlášť se mi dařily rány do greenu. A také jsem dobře putovala," zhodnotila svou hru na turnaji, kde si zahrála už ve své první sezoně mezi profesionálkami v roce 2011.

"Je to zajímavé hřiště, kde je každá jamka jiná. Turnaj jsem brala především jako trénink před Marokem. Po Číně jsem zapracovala na určitých aspektech své hry a jsem ráda, že se potvrdilo, že jdu správným směrem. Nyní mě čeká na začátku května turnaj v Maroku," uvedla v tiskové zprávě česká hráčka.

Po turnaji si Spilková ještě "odskočí" na hory na lyže a až potom se vrací do Česka. Čeká ji mj. i start na charitativním turnaji ze série Lymfom Help Golf. Dalším turnajem LET bude pak Lalla Meryem Cup v Maroku od 5. do 8. května.