Hodně povedený turnaj na zimní Gecko Tour prožil ve Španělsku slovenský golfista Ján Friesz. Nedávno ještě amatér přestoupil po sezoně k profíkům a nyní si připsal premiérové top 10! V Mijas Golf Clubu skončil dělený šestý.

Konečné pořadí turnaje: zde.

Friesz objíždí turnaje Gecko Tour se svým krajanem Peterem Valáškem od listopadu. A i když už oba na předešlých podnicích prošli cutem, toto je první skutečně zaznamenání hodné umístění.

Devatenáctiletý Slovák během úvodních dvou kol, která se hrála na dvou hřištích Lagos a Olivos, zahrál pokaždé 70 ran. Na hřišti Olivos to znamenalo par, v druhém případě dokonce dvě rány pod.

Finálové kolo se pak ve středu hrálo na hřišti Lagos a Friesz potvrdil, že to mu sedí více. Díky skvělému finiši, když zahrál čtyři birdie na závěrečných pěti jamkách, došel tři rány pod par.

Celkově se posunul na skóre -5 a dělené šesté místo, za které si připíše i něco málo eur. Především se však jedná o premiérové top 10 v pozici profesionála, čímž mladý Slovák potvrzuje slova o velkém golfovém talentu.

Friesz v tomto roce sbíral zkušenosti na turnajích Challenge Tour na Slovensku a ve Španělsku. V prvním případě skončil dělený 120., v druhém o šest příček hůře. Ukázal se také na Czech Masters na Albatrossu, kde však obsadil se skóre +18 poslední příčku.

Z českých profíků se tentokrát turnaje nikdo nezúčastnil. Nejlépe v dosavadním průběhu letošní zimní sezony dopadl na přelomu listopadu a prosince na hřišti Finca Cortesín Ondřej Lieser (+10, T13).

V tomto roce se už žádný další turnaj Gecko Tour, se kterou v posledních dvou letech spolupracovala také Czech PGA Tour, nekoná. Hráči se znovu potkají až v polovině ledna v Los Naranjos Golf Clubu.

ČTĚTE TAKÉ:
Na greenech jsem buď bůh, nebo blázen, tápe Lieser
Česká PGA jde vlastní cestou, představila 6 turnajů
Spokojený Cafourek: Chci se golfem bavit a vyhrávat