Prestížny dvojdňový golfový turnaj Slovak Championship Open sa hral 10. a  11. septembra 2018 v golfovom resorte Penati pri Senici. Turnaj sprevádzalo výborné počasie a hralo sa na kvalitne pripravenom ihrisku Legend.

Prize money 10 000 € prilákala 49 hráčov zo siedmich krajín. Víťazom sa stal český PRO hráč  Filip Mrůzek s výsledkom -10 rán pod par ihriska. Za svoju vyrovnanú hru  – počet rán v jednotlivých kolách 69 a 70, celkovo 136 rán, získal odmenu 2 000 €. Za ním skončil  ďalší český profesionálny hráč Ondřej Lieser (-6, počet rán 69, 71, celkovo 140 rán). Najlepší zo Slovákov bol Adam Puchmelter (-4, počet rán 72, 70, celkovo 142 rán) z Lomnickéhho GC, ktorý sa postavil na bronzový stupienok. Najlepší amatérsky hráč bol Pavol Mac s výsledkom Par ihriska ( 70 a 76, celkovo 146 rán) a obsadil delené 5. miesto spoločne so slovenským profesionálom Peterem Valáškom ( 75 a 71, celkovo 146 rán).

Hrali aj ženy

Ceny odovzdávala okrem hlavných organizátorov Petra Petroviča a Pavla Bielika aj v doterajšej histórii Slovenska najúspešnejšia golfistka, niekoľkonásobná Majsterka Slovenska a víťazka Ladies European Tour 2011 v Maroku Zuzana Kamasová. Aj ona sa zúčastnila turnaja Slovak Championship Open ako hráčka a skončila na peknom 25. mieste. Slovak Championship Open je aj pre ženy a na štart sa postavilo päť hráčok. Najlepšie sa darilo Antónii Zacharovskej z Lomnického GC, ktorá obsadila v tvrdej konkurencii skvelé 8. miesto s celkovým výsledkom +2 (počet rán 70/78, celkovo 148 rán).

Slovak Championship Open

Medzi gratulantmi aj otec

Filip Mrůzek, ako víťaz, patril po turnaji k najspokojnejším osobám v klubovom dome Penati: „Všetko bolo super, ihrisko bolo v perfektnom stave, gríny dokonale zelené,“ netajil radosť. „Musím povedať, že toto ihrisko mi naozaj sedí. Celkovo sa tu o nás organizátori skvele starali vrátane výborného rautu.“

Filip sa mimoriadne  tešil z toho, že svoje víťazstvo mohol oslavovať so svojim otcom Petrom Mrůzkom, ktorý patril k jeho prvým gratulantom. Filip obe tamojšie ihriská, Legend i Heritage, považuje takmer za svoje domovské. Ako sám hovorí, hral ich už nespočetne veľa krát, čo bolo vidno aj na jeho víťaznej hre.

Pro Am

Sprievodný turnaj hraný v nedeľu 9.9. mal nečakaný rozmer, diváci na terase klubového domu v Penati sledovali súboj Česka a Slovenska, Dagmar Dianová sprevádzala ako moderátorka každú ranu, až do konca.

Česko - Slovenský súboj turnaja Slovak Championship Open Pro Am nakoniec vyhral Vojtěch Dostál, ktorý v piatom rozstrele, hranej na 18. jamke Legend Course, dokázal poraziť Slovenského kolegu PeteraValáška. Vojtěch Dostál premenil Putt do birdie a za hlasitého potlesku divákov po výsledku 71 rán ( -2, Par 73 ) vyhral Pro Am turnaj s dotáciou 500€.

Spokojní organizátori

Turnaj Slovak Championship Open si nesporne získal za svoju krátku históriu dobré meno. Svedčí o tom fakt, že na štartovnej listine sa objavili mená hráčov nielen zo Slovenska a Česka, ale aj Írska, Anglicka, Švajčiarska, Slovinska, ba dokonca profesionál zo vzdialenej Číny.

Spokojnosť po turnaji netajil ani spoluorganizátor a riaditeľ súťaže Peter Petrovič: „ Prišlo viac hráčov, ako minulý rok a hlavne nám vyšlo počasie, čo je prvá základná vec. Mnohí si spomíname na vlaňajšie silné dažde, keď ihrisko zaliala voda a donútilo nás to predčasne ukončiť nedeľný PRO-AM turnaj. A množstvo napršanej vody poznačilo aj ihrisko.“

Podobný názor vyjadril aj ďalší spoluorganizátor turnaja Pavol Bielik. Aj on sa tešil z dobrého počasia, kvalitne pripraveného ihriska i priazne sponzorov a verí, že aj ďalšieho šírenia dobrého mena turnaja. „Na základe toho môžeme už teraz uvažovať o tom, že o rok by išlo o trojdňový turnaj. Skrátka, tešíme sa nový ročník,“ prezradil ďalšie plány.

O tohtoročnom turnaji je natočený aj filmový dokument brnenskou TV spoločnosťou na čele s Petrom Čížekom. Dokument odvysiela aj Golf Channel.