Angličan Paul Casey čekal na svůj druhý titul z PGA Tour předlouhých devět let. Po titulu z Shell Houston Open sice přišel vítězný půst, ale výsledky byly skvělé. Teď konečně prolomil smůlu a může slavit.

Finálové kolo bylo hodně o psychice, Casey měl výhodu, že nešel v úplném závěru, kde se lámal chleba. Závěrečnou osmnáctku obešel vůbec nejlépe ze všech 78 hráčů, kteří prošli do víkendu.

65 ran (-6) ve čtvrtém kole zahráli pouze Casey a Garcia. Španěla kolo s 8 birdie a 2 bogey vyneslo na čtvrté místo. Casey si polepšil o deset míst a s celkovým skóre -10 slaví titul.

„Vlastně ani nevím co říci. Na tento moment jsem čekal opravdu dlouho. Nepřestával jsem věřit své hře a víra v titul se mi vyplatila. Byl jsem tolikrát blízko, ale pokaždé chyběl poslední krok k titulu,“ připomněl Angličan svých sedm druhých míst.

Paul Casey (Foto: GettyImages)

40letý rodák z Cheltenhamu poskočil díky 500 bodů na osmé místo Fedex Cupu a získal šek v hodnotě 1,170 mil. $. V závěru dne to bylo na Cooperhead Course na Floridě pořádné drama. Casey, dávno sledující poslední jamky v klubovně, se musel pořádně strachovat o své vedení.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Zle totiž dotírala dvojice Američanů Patrick Reed a Tiger Woods. Reed však udělal osudovou chybu na osmnáctce a z děleného první místa po bogey spadl. Woods si vytvořil alespoň teoretickou naději famózním puttem na sedmnáctce. Poslední jamka však tížené birdie nepřinesla a bylo rozhodnuto.

Patrick Reed (Foto: GettyImages)

 

Konečné pořadí turnaje zde.