Indický golfista Shubhankar Sharma prožil snový debut na turnajích série World Golf Championship. Při svém prvním startu na WGC Mexico Championship uhrál Top 10.

Málokdo očekával, že 21letý golfista z Indie prorazí i ve světové konkurenci společného turnaje European a PGA Tour. Sharma předvedl impozantní výsledek a ještě v neděli se pral o titul.

Dvojnásobný vítěz z letošní European Tour nastoupil do turnaje velmi odhodlaně. „Nemám se čeho bát. Sice jsou tu slavná jména, která znám jen z televize, ale trému mám přiměřenou,“ říkal před turnajem.

Shubhankar Sharma (Foto: GettyImages)

Nervy u něj skutečně nebyly znát. Vedoucí hráč Race to Dubai hrál přesně a efektivně. Úvodní kolo za 65 ran a hned dělené druhé místo. Sharma nepřestával udivovat.

Shubhankar Sharma (Foto: GettyImages)

Labutí píseň se hrála v podání mladého hráče i nadále. Stejně jako v prvním kole, tak i v druhém zahrál na jedničce eagle, což se nepovedlo nikomu jinému. Po dvou dnech mexického turnaje byl Sharma ve vedení o dvě rány a golfový svět pomalu zjišťoval, kdo tento nenápadný chlapík je.

Kritický „Moving Day“ ustál nováček turnaje také skvěle, 69 ran a stále vedení. Možná právě ona účast v poslední skupině finálového dne svázala Sharmovi ruce. Neděle už tak dobrá nebyla.

Shubhankar Sharma (Foto: GettyImages)

Šampion Joburg Open a Maybank Championship chyboval, byl nervózní a nakonec zahrál kolo za 74. Propadl se z prvního na dělené deváté místo, i tak skvělý výsledek. „Teď u mě převládají pocity zklamání. Nezvládl jsem tlak okolí. Jenže když si uvědomím, čeho jsem dosáhl, zalije mne pocit štěstí,“ říkal nakonec spokojený Shubhankar Sharma.

Shubhankar Sharma (Foto: GettyImages)

Podle mnohých se tento mladík z Indie za dva, tři roky představí coby silný konkurent na PGA Tour. Talent na to rozchodně má.