Druhý turnaj sezóny PGA Tour a hned stěhování z USA do Asie. Na golfisty čeká další ročník turnaje CIMB Classic. Po dlouhém stěhování z Kalifornie do Malajsie se můžeme těšit na podnik s velice dobrým obsazením.

CIMB Classic je turnaj, který byl jako první podnik PGA Tour pořádán v jihovýchodní Asii, když ho spolupořádají Asian Tour a PGA Tour. Na turnaji tak nemůže startovat každý, hraje se podle tak zvaného redukovaného startovního pole.

Ve startovní listině je 78 golfistů a zastoupení je následující. TOP 60 hráčů Fedex Cupu doplní 10 nejlepších z Order Of Merit na Asian Tour a zbývajících 8 míst je určeno pro sponzorské pozvánky.

 

Od sezóny 2013 je turnaj součástí FedEx Cupu a získal tím na výrazné prestiži i finanční dotaci, která je 7 milionů dolarů.

Na vítěze čeká mimo finanční odměny i příjemný bonus v podobě startu na The Masters a pozvánka do Augusty je velkým lákadlem.

Po úvodních třech ročnících v The Mines Resort & Golf Club se turnaj usídlil v Kuala Lumpur G&CC.

gettyimages-494784582.jpg

Hřiště

Hřiště bylo otevřeno v roce 1991, má par 72,  a délku 6368 metrů. Původní design West i East Course dal v roce 1991 Nelson Howarth.

Proměnou prošlo hřiště West v roce 2008 a to rukou bratrů Teda a Goeffa Parslowových.

Od této změny se stalo dějištěm mnoha zajímavých turnajů. Mimo CIMB Classic se zde koná Maybank Malaysian Open a hrála se tu i LPGA.

Jen na šesti jamkách není reálnou hrozbou vodní překážka. Nebezpečí na hráče čeká také v nepříjemných bunkerech. Greeny až tak složité nejsou a skórování není obtížné.

gettyimages-495197102.jpg

Hráči

Startovní pole slibuje i letos velmi slušnou podívanou. Nesmí chybět šampion dvou ročníků Justin Thomas. Nejlepší nováček přeloňské sezóny Xander Schauffele nebo Jimmy Walker a Gary Woodland

Přímé přenosy

Čtvrtek 4:30 - 8:30

Pátek 4:30 - 8:30

Sobota 5:00 - 9:00

Neděle 5:00 - 9:00