Další akcí European Tour je tento týden British Masters. Turnaj, kdy hostitelství připadá každým rokem na jiného slavného hráče, přebírá do svých rukou po Ianu Poulterovi, Luku Donaldovi či Lee Westwoodovi letos Justin Rose.

British Masters se začalo pořádat v roce 1946, tedy těsně po skončení 2. světové války, aby lidé v poválečné Británii našli trochu rozptýlení. Hned první ročník měl dva vítěze, a to Bobbyho Lockeho a Jimmyho Adamse.

Turnaj navázal na slavný Dunlop Metropolitan Tournament, který vznikl ve stejném roce 1934 jako teď už legendární Masters.

Bohužel, jak to u anglických turnajů bývá, konání tohoto podniku ovlivnily potíže s financemi. Dospělo to až tak daleko, že se v letech 2009 až 2014 turnaj nekonal.

British Masters (Foto: GettyImages)

V obnovené premiéře se z titulů radovali Matthew Fitzpatrick, Alex Noren a Paul Dunne. Turnaj cestuje po Spojeném království a letos se koná na hřišti Walton Heath Golf Club.

Hřiště

Typická jihoanglická osmnáctka s množstvím vody, vysokých roughů i nebezpečných stromů hostila v minulosti opravdu významné golfové události.

Nejen že se sem vrací po více než 20 letech European Tour, ale hrál se zde i Ryder Cup 1981 nebo Senior Open Championship. Loni se zde konal také kvalifikační turnaj na US Open.

British Masters (Foto: GettyImages)

Technicky velmi náročné hřiště má délku 6655 metrů a par 72. Rekordmanem je s 62 ranami Jack Senior z roku 2010. Walton Heath Golf Club byl otevřen v roce 1903 a jeho designérem hřiště je Herbert Fowler.

Hráči

Startovní pole je plné zajímavých jmen. Hostitelem turnaje je Justin Rose, ale není jediným úspěšným rydercupovým reprezentantem Evropy.

Doplní ho totiž trio Francesco Molinari, Tommy Fleetwood a Thorbjorn Olesen.

British Masters (Foto: GettyImages)

Mezi poutavá jména patří i asistenti kapitána Luke Donald, Padraig Harrington a Robert Karlsson. Mírně uvadající kariéru bude chtít restartovat Martin Kaymer nebo Danny Willett.

Přímé přenosy

Čtvrtek 9:30 – 17:30

Pátek 9:30 – 17:30

Sobota 12:00 – 17:30

Neděle 11:30 – 17:30