Život píše neuvěřitelné příběhy. Své o tom ví i Kanaďan Garrett Rank. 30 letý rodák z Ontaria zažil ve svém životě velké pády i vzestupy.

Před několika měsíci se mu splnil sen a stal se hokejovým rozhodčím ve slavné kanadskoamerické NHL. Za svoji kariéru „odpískal“ několik velkých utkání, ale nejtěžší boj svého života už měl dávno za sebou. Úspěšně zvládl boj s rakovinou varlat.

Být hokejovým rozhodčím bylo jeho snem, ale ne jediným. „Vždycky mě bavil golf. Už jako malý, jsem hrál téměř každý den po hokejovém tréninku a věřil, že se třeba někam dostanu,“ vzpomínal Rank.

Garrett Rank (Foto: GettyImages)

Ve svých myšlenkách jistě nepomyslel, že by se snad mohl podívat na turnaj PGA Tour nebo snad dokonce na U.S. Open. Jenže cesty života jsou opravdu nevyzpytatelné.

Během svých studií na Univerzity of Waterloo nu lékaři diagnostikovali rakovinu varlat a tak slibně rozjeté golfové stipendium vzalo za své a kariéra profesionálního hokejisty byla také v trapu. Rank však na golf nezanevřel.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

V roce 2016 se představil dokonce na závěrečném turnaji U.S. Amateur Four Ball a rozhodně nebyl do počtu. „Tehdy jsem si řekl, že mým cílem je velké Open,“ řekl Rank, jak se zrodil další velký sen.

A že se sny plní a to nejen o Vánocích, ukázala poslední kvalifikace na letošní turnaj v Shinnecock Hills. V Ansley GC zahrál dvakrát 71 ran a společně s Michaelem Hebertem a Robertem Castrem získali poslední vstupenky na jeden z největších turnajů.

Garrett Rank (Foto: pgatour.com)

„Mám tu nejlepší práci na světě, můžu pískat nejlepší hokej světa, ale tohle je můj největší den. Jedu na Open a budu si to chtít užít, je to oslava pro mě, rodinu i kamarády,“ komentoval s nadšením Garratt Rank svoji novou výzvu. Obrovská úspěch, který opět ukázal jeden velký splněný americký sen. Budeme držet palce!