Parádní rozjezd měl druhý Major letošní golfové sezóny. Američan Rickie Fowler ozdobil první kolo nejlepším výsledem úvodních kol historie U.S. Open. Sám tak vládne poli, nabitém hvězdami.

Ani jedna chyba a sedm birdie. To je stručná charakteristika prvního kola Rickieho Fowlera. 28letý ozdobil první hrací den nejen rekordem nového hřiště Erin Hills, ale zahrál také jako první hráč historie turnaje v prvním kole -7 na paru 72.

Fowler startoval dopoledne a opíral se o přesnost při hře do greenu. Vytvářel si velmi dobré příležitosti, které také dokázal využít. „Takovýhle start jsem si nepředstavoval ani ve snu. Je to fantastické, nicméně musím zůstat nohama na zemi. Stále máme před sebou ještě hodně golfu,“ držel emoce pod pokličkou Fowler.

Rickie Fowler (Foto: GettyImages)

Špatně si nevedli ani Paul Casey a kvalifikant turnaje Xander Schauffele. Angličan Casey sice svoji skóre kartu pošpinil dvěma bogey, ale dokázal zahrát eagle a šest birdie. Stejně jako mladý nováček na U.S. Open Schauffele ztrácí na Fowlera jen jednu ránu.

Paul Casey (Foto: GettyImages)

Ačkoli hřiště bylo před turnajem označováno za horor, první den se pod par 72 ran dostalo 44 golfistů a to je nejvíce hráčů na mínusových hodnotách za poslední roky.

Zklamaní odcházeli z osmnáctky ve Wisconsinu hráči světové první pětky. Ani jeden z nich nedokázal zahrát pod par. Dustin Johnson (No.1) zahrál jen jedno birdie a s +3 je na míle daleko od obhajoby titulu. Rory McIlroy (No.2) výborně začal, když zahrál na dvojce eagle, ale to bylo od šampiona z roku 2011 vše. Pak už přicházela jen bogey a doubly. Rory je až na děleném 143. místě s +6.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

Dobré kolo nezahrál ani Jason Day (No.3.). Australan je na tom ještě o ránu hůře než Severní Ir. A je jen pět míst od poslední příčky. Světová čtyřka Hideki Matsuyama zahrál v prvním kole +2 a pátý muž žebříčku Jordan Spieth je na dělené 61. pozici s +1.

Druhé kolo sledujte živě dnes večer od 19:00 na Golf Channel.