Nebyla to vydlážděná cesta k postupu, ale drama až do konce. Ale s dobrým koncem. Filip Mrůzek odehrál finálové kolo q-school European Tour ve Fleesensee v paru, celkově dohrál se skóre -3, což ho z dělené 17. pozice posunulo do druhé fáze bitvy o kartu do první evropské ligy.

Konečné výsledky turnaje: zde.

Filip Mrůzek vstupoval do závěrečné rundy první fáze kvalifikační školy se skóre tři rány pod par s vědomím, že nesmí chybovat, protože se pohyboval na hraně postupu. Z Fleesensse postupovalo jen 23 nejlepších…

První chyba česká profesionála ale přišla už na pětiparové dvojce. Zahrál bogey na jamce, na níž v úvodních dvou kolech zapisoval birdie. Trpělivou hrou ale čekal na svou šanci a ta přišla na druhém pětiparu úvodní devítky. Birdie na devítce ho vrátilo na skóre even par pro páteční kolo.

Mnohem větší problémy ale přišly hned na čtyřparové desítce. Double bogey znamenalo velkou komplikaci a hrozbu ztráty postupu. I s tím se ale Mrůzek popasoval skvěle.

Na pětiparové dvanáctce zahrál fantastický eagle a opět srovnal denní skóre na par. Na dalších jamkách už nechyboval ani neskóroval, a tak musel čekat, jak odpoví i konkurence.

Nakonec celkové skóre -3 bralo dělené 17. místo a jistotu startu ve druhé fázi q-school ve Španělsku. "Nebylo to jednoduché, ale je to tam," radoval se Mrůzek. "Bylo to dnes trochu bolestivé, ale zodpovědně v paru," doplnil ho jeho doprovod Michal Krejčí.

Suverénním vítězem se stal Švéd Marcus Larsson s konečným skóre -21. Druhá fáze kvalifikační školy European Tour se bude hrát v listopadu na čtyřech hřištích ve Španělsku.

ČTĚTE TAKÉ:
Matuš vyhrál polské finále, získal 4. letošní titul
Zpět na místě činu. Mrůzek vstupuje do q-school
Mrůzek sebral v Berouně vítězství Lieserovi