Velmi blízko postupu do druhé fáze kvalifikační školy European Tour jsou Jan Cafourek s Ondřejem Lieserem. Po třetím kole v rakouském Ebreichsdorfu pak drží postupové místo také amatér Vítek Novák, v pátek si zahraje ještě také Martin Příhoda, jehož šance jsou však hodně malé.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Cafourkovi se daří od prvního kola, ve čtvrtek ale předvedl své zatím nejlepší kolo. Díky sedmi berdíkům a jedinému bogey se dostal šest ran pod par hřiště a celkově si polepšil na skóre -11.

To zatím stačí na samostatné třetí místo, před přítelem Kláry Spilkové jsou pouze Američan Dodge Kemmer s Dánem Kasperem Estrupem, kteří s výsledkem -12 dělí první příčku.

Ještě o ránu lépe než Cafourek zahrál ve třetím kole Lieser. Jeho 65 ran (-7) bylo po Estrupových 63 druhým nejlepším výsledkem dne, což Lieserovi pomohlo na skóre -9 a dělenou sedmou pozici.

Do druhé fáze postoupí z Rakouska hráči na nejhůře děleném 21. místě. Tuto podmínku po 54 odehraných jamkách splňuje také Novák, který ve čtvrtek došel v paru a s celkovými pěti ranami pod par je dělený devatenáctý.

Cutem po třech kolech, kterým byl rozdíl maximálně sedmi ran od posledního postupového místa, prošel z ostatních českých a slovenských hráčů už jen Martin Příhoda, který je ale s celkovými +3 prakticky bez šance.

Pro Stanislava Matuše, Tomáše Holoubka (oba +5), Tadeáše Sedláčka (+8) a slovenské trio Ján Friesz (+10), Peter Valášek (+15) a Milan Sopko (odstoupil během 2. kola) už turnaj předčasně skončil.

ČTĚTE TAKÉ:
Pokračuje Q-school, do boje jde 7 Čechů a 3 Slováci
Q-school: Mrůzek zažil bolestivé kolo, ale postoupil
Golf is not dead! Modelka Spilková hraje ve Francii