Stejně jako na další nejlepší profesionály, tak i na Jordana Spiethe čeká tento týden poslední Major letošního roku. Pro světovou dvojku má však velmi specifický nádech. 24letý hráč může zkompletovat Grand Slam.

Po svých vítězství v Augustě (Masters), na Chambers Bay (U.S. Open) v letech 2015 a letošním triumfu na Royal Birkdale (The Open) má jedinečnou šanci už tuto neděli zkompletovat kariérní Grand Slam na Majorech.

Vstoupit tak mezi legendy jako jsou: Bobby Jones, Ben Hogan, Gene Sarazen, Gary Player, Jack Nicklaus a Tiger Woods je něco výjimečného. Navíc Spiethovi by se to povedlo jako nejmladšímu hráči historie. O šest měsíců by překonal i Tigera Woodse a to je velká výzva.

Jordan Spieth (Foto: GettyImages)

„Necítím se pod tlakem okolí. Spíš mám dojem, že tlak na sebe vyvíjím sám. Chci za každou cenu uspět a vlastně ani nezáleží, jestli je to normální turnaj nebo Major. Pro mě není důležité, jestli budu nejmladší nebo nejstarší. To roli nehraje. Mám motivaci uspět a pevně věřím, že to bude výborný turnaj,“ dodal rodák z Texasu.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

To jak si povede Jordan Spieth a nejen on na PGA Championship budeme bedlivě sledovat. V prvních dvou dnech hraje Spieth ve skupině s dalšími letošními Major šampiony Garciou a Koepkou. To bude panečku golf!