Na tento týden Jan Cafourek nejspíše nezapomene do konce svého života. Nejenže poprvé v kariéře okusil turnaj Challenge Tour, ale po hole-in-one v kole prvním v tom druhém předvedl skvělý výkon, když zahrál čtyři rány pod par hřiště a může se těšit na víkendová kola! Z Čechů ale bohužel jako jediný...

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Cafourek se na turnaj KPMG Trophy dostal díky svému povedenému vystoupení na Pro Golf Tour, kde skončil třetí. Tím zaujal Petra Dědka z Relmostu, který mu tak pro akci Challenge Tour poskytl divokou kartu.

A bylo to, stejně jako v případě amatéra Michala Pospíšila, který prošel cutem na obou turnajích, které si v uplynulých dvou týdnech zahrál, šťastné rozhodnutí.

Cafourek byl nejlepším ze čtyř Čechů už po kole prvním, ve kterém došel v paru. A to i díky senzačnímu hole-in-one na patnácté jamce.

V pátek už sice podobný kousek nepředvedl, jeho výkon byl ale z celkového pohledu mnohem lepší. Začínal na desítce a po devíti jamkách byl díky dvě birdie a sedmi parům dvě pod.

Kolena se mu ale nerozklepala. Další berdíky si totiž připsal na jamkách 4, 6 a 7 a jediné bogey dne zaznamenal až na pro něho závěrečné devítce. Suma sumárum, skóre -4 jak v druhém kole tak průběžně v celém turnaji a dělená 17. příčka. Od elitní desítky Cafourka přitom dělí zatím pouhé dvě rány!

Během závěrečných dvou kol ale bude jediným Čechem, který se bude procházet po hřišti golfového klubu Pierpont. Ondřej Lieser totiž sice v pátek došel v paru, ale +3 z prvního kola tím neodčinil. Cyril Suk a Daniel Suchan byli ze hry už po kole prvním.

ČTĚTE TAKÉ:
Češi hned na třech frontách. Včetně European Tour
Ocenění: Czech Masters v top 10, Albatross v top 5
Pospíšil skončil na Swiss Challenge na 62. místě