Jako jediný Čech prošel Jan Cafourek cutem na Kunětické Hoře. Nakonec může být velmi spokojený, protože ani jednou nehrál v rámci turnaje Challenge Tour nad par a uhrál svůj druhý nejlepší výsledek kariéry.

Hned od prvního kola ukazoval 29letý golfista velmi dobrou formu. Čtvrtečních 68 dalo základ splnění cíle. Konečně projít na domácích turnaji cutem. Páteční kolo v paru sen převedlo do reality a Cafourek se těšil na víkend.

Dobrý vstup do třetího kola v podobě birdie trochu pokazila dvojice bogey na pětce respektive šestce. Sobotní osmnáctka dopadla stejně jako ta o den dříve. Cafourek se udržel v paru a celkově zůstával s -4 ve hře o TOP 20.

 

Ve finálovém kole Cafourek znovu pokořil par na „Kuňce“. První devítka za 33 a skvělé puttování. Celkem 70 ran za 4 birdie a dvě bogey. Jan Cafourek prolomil prokletí velkých turnajů na domácí půdě a nakonec skončil dělený 38.

Z turnajového titulu se raduje Američan Julian Suri. Ten ve čtvrtém kole sváděl krásný souboj o titul s Finem Pulkanenem. Suri zahrál v začátku druhé devítky čtyři birdie v řadě a rozhodl o svém prvním titulu na Challenge Tour v 8 startech. Bývalý student Duke University předvedl kola 67, 65, 63 a finálových 70. Vítězné skóre se zastavilo na -23.